عضویت در خبرنامه الکترونیک
عضو شورای اسلامی شهر تهران :

مهمترین چالش فرهنگی تهران از زبان یک شورای شهری

کد خبر: 89720
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۵ ب.ظ

این عضو شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش عدم پیوند مناسب میان شهر و شهروندان را مهمترین چالش فرهنگی کلانشهر تهران دانست.

به گزارش ندای مردم،محمدجواد حق شناس،در تشریح مهمترین چالش فرهنگی شهر تهران گفت: تصور می‌کنم مهمترین مسئله فرهنگی که در کلانشهر تهران وجود دارد عدم وجود یک پیوند مناسب میان شهر و شهروندان است. امروز متاسفانه پیوند و انسجام میان شهر و شهروندان آن وجود ندارد.

وی افزود: اگر شهری زنده می‌خواهیم که فعالیت در آن جریان داشته باشد و با نشاط باشد، این امر مستلزم وجود شهروندانی مسئول و با نشاط است. شهروندانی که در عین داشتن نشاط و مسئولین پاسخگو ، در جهت بهبود شهر خود نیز تلاشگر باشند.

وی تاکید کرد: بی تردید باید پیوند میان شهر و شهروندان ایجاد شود.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش در خصوص تغییر نام شورای شهر تهران و تغییر سردر آن گفت: این مسئله درخواست بوده و بحثی است که در شورای چهارم نیز توسط تعدادی از اعضای شورا پیگیری شده که ظاهرا ریاست وقت شورا یعنی آقای چمران به دلایلی با این تغییر نام مخالفت می‌کرد.

وی افزود: به هر ترتیب این موضوع به دوره پنجم شورا منتقل شد و در این دوره نیز آقای خلیل آبادی به عنوان یکی از نمایندگان مردم تهران این موضوع را پیگیری می‌کنند.

وی ادامه داد: نهایتا مقرر شد موضوع به کمیسیون حقوقی واگذار شود و این کمیسیون با حضور آقای خلیل آبادی این مسئله را پیگیری و نهایتا تصمیم گیری دقیق انجام شود. بی تردید هر نتیجه‌ای که توسط کمیسیون حقوقی اتخاذ شود به شورا می آید و بر اساس آن عمل خواهیم کرد.

دیدگاه کاربران