عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران:

خدمات‌رسانی در اربعین امسال گسترده‌تر بود/ ابطال ٥٥ میلیارد تومان هلوگرام

کد خبر: 89749
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۶ ق.ظ

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران با بیان اینکه بودجه مصوب شورای شهر برای خدمات رسانی در اربعین امسال ١٠ میلیارد تومان بود، تاکید کرد: پارسال بودجه مصوب برای اربعین ٥ میلیارد تومان بود اما ٥٠ میلیارد هزینه شد.

به گزارش  ندای مردم، سمیع الله حسینی مکارم افزود: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های شهرداری در دوره جدید، کنترل هزینه‌های غیرضرور است که در این راستا می‌توان به کاهش هزینه‌های اربعین اشاره کرد.

وی افزود: پارسال هزینه جاری شهرداری در هر ماه ٤٧٥ میلیارد تومان بوده اما امسال به دلیل افزایش استخدام‌ها، حقوق کارکنان و هزینه‌های دیگر، هزینه جاری ماهانه به ٦٠٠ میلیارد تومان افزایش یافته است.

حسینی مکارم تصریح کرد: افزایش هزینه‌های شهرداری در حالی است که درآمدهای پایدار شهرداری از محل مالیات ارزش افزوده کاهش داشته است.

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران در خصوص تحقق بودجه امسال شهرداری تهران گفت: تاکنون ٧٢ درصد از بودجه شهرداری تهران محقق شده است؛ البته تنها ٢٩ درصد از این درآمد از محل درآمدهای پایدار بوده است.

معاون شهرداری تهران با بیان اینکه استفاده از کارگزار در امور شهری و صدور هلوگرام کار خوبی است، افزود: بنا بود کارگزاران طرف قرارداد شهرداری به پیمانکاران پول پرداخت کنند و در ازای این کار ٥ درصد کارمزد و بقیه پول را نیز غیرنقد دریافت کنند اما در سال‌های اخیر انحرافات گسترده در این موضوع ایجاد شده است تا جایی که شهرداری جای تسویه غیرنقد، به کارگزاران پول نقد، کارمزد و حتی هزینه تخفیف به پیمانکاران را حساب میکرده و در برخی موارد هلوگرام رایگان هم صادر میشود.

حسینی مکارم در ادامه به صدور بخشنامه هلوگرام اشاره کرد و گفت: تاکنون ١٢٣٢ مورد هلوگرام به ارزش ٧٢٠ میلیارد تومان بررسی شده که ٨٦٦ مورد آن به ارزش ٣٥٩ میلیارد تومان تائید شد اما ٣٤ مورد هم به ارزش ٥٥ میلیارد تومان باطل شد.

وی ادامه داد: ٣٣٢ مورد هلوگرام هم مستندات کافی نداشتند که هنوز تایید یا رد نشده است. این موارد شامل هلوگرام هایی است که مناطق اعلام کردند ؛ به طور قطع موارد متعددی داریم که هنوز اعلام نشده و شاید هم برخی از ترس اینکه این موارد بررسی دقیقی میشود، بی خیال هلوگرام ها شدند.

حسینی مکارم گفت: با بستن هلوگرام ها و پرداخت‌های پشت باجه، درآمدهای شهرداری افزایش یافته است.

دیدگاه کاربران