عضویت در خبرنامه الکترونیک
عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران:

۹۰ درصد بیمارستان‌های تهران باید ایمن‌سازی شوند/۵ هزار فضای بی‌دفاع شهری وجود دارد

کد خبر: 89840
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۰ ق.ظ

عضو هیأت رئیسه‌ شورای شهر تهران، گفت: با توجه به اینکه ۹۰ درصد بیمارستان‌های تهران عمر بیش از ۴۰ سال دارند، لذا باید نسبت به ایمن‌سازی این فضاها اقدام شود.

به گزارش ندای مردم، زهرا نژادبهرام در تذکرات پیش از دستور بیست و پنجمین جلسه علنی شورای شهر تهران،‌ ری و تجریش، اظهار داشت: بر اساس گزارش‌های شهرداری تهران در مناطق ۱۱ و ۱۲ بناهای ناایمن گزارش شده است.

وی با توجه به اهمیت ایمنی بناهای درمانی و خدماتی‌، گفت: ۹۰ درصد بیمارستان‌های تهران عمر بیش از ۴۰ ساله دارد و در حال حاضر بحران‌پذیرترین بناها ساختمان بیمارستان‌ها است.

نژادبهرام افزود: بیمارستان‌ها باید در اولویت نخست استانداردسازی قرار بگیرند و دارای سیستم اطفای حریق و دیگر موارد لازم باشند.

عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران با اشاره به اینکه پلمپ بیمارستان‌ها امکانپذیر نیست،‌گفت:‌ برای حل مشکل بیمارستان‌های تهران شهرداری با وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی هماهنگی‌های لازم را انجام دهد.

وی گفت:‌ با توجه به ایام رفع خشونت علیه زنان در جهان که به مدت ۱۶ روز است، درخواست می‌شود شهرداری تهران نسبت به رفع ۵ هزار فضای بی‌دفاع شهرداری تهران که منجر به خشونت عمومی علیه زنان می‌شود، اقدامات لازم را انجام دهد.

دیدگاه کاربران