عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار منطقه 11تهران :

۹ هکتار پهنه تجاری در مرکز پایتخت تبدیل به فضای سبز شد

کد خبر: 89895
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۶ - ۲:۳۲ ب.ظ

شهردار منطقه ۱۱ تهران گفت: ۹ هکتار زمین با کاربری تجاری در مرکز شهر تهران به فضای سبز تبدیل شده است که با این اقدام سرانه فضای سبز منطقه ۱۱ از ۵۷/۴ به ۰۹/۵ افزایش یافت.

به گزارش ندای مردم ، نصراله آبادیان در تشریح پروژه هایی که در این منطقه اجرا شده اند؛ با بیان این که مهم ترین اقدام در بافت مرکزی شهر تهران تبدیل بیش از ۹هکتار پهنه تجاری به فضای سبز و ایجاد باغ و بوستان بوده است؛ افزود: بوستان شهید حججی در زمینی به مساحت ۷ هکتار و بوستان دامپزشک در زمینی به مساحت بیش از ۲ هکتار ساخته شده اند که هر دو آن ها در طرح تفصیلی شهر تهران در پهنه تجاری و عمومی قرار داشتند.

آبادیان ادامه داد: با توجه به این که زمین بوستان شهید حججی در محدوده اراضی انبار نفت تهران قرار داشت و جزو نقاط متروکه و بی دفاع شهری در جوار محله های مسکونی مرکز و جنوب تهران محسوب    می شد؛ علی رغم قرار گرفتن در پهنهS  و امکان ساخت مراکز تجاری بزرگ و در آمد زا، به منظور ارتقای کیفیت زندگی شهروندان تبدیل به بوستانی با امکانات تفریحی ،ورزشی ،آموزشی و … شد که با این اقدام علاوه بر کاهش آسیب های اجتماعی در این بخش از پایتخت ، سرانه فضای سبز نیز افزایش یافت.

به گفته شهردار منطقه ۱۱ بوستان شهید حججی که در بزرگراه نواب ، خیابان شیخ محمدی ساخته شده است ؛ دارای ۷۰هزار متر مربع وسعت است و دارای فضاهای سبز ، زمین اسکیت ، مسیر دوچرخه سواری ، فضای بازی کودکان ، فضای بازی تجهیز شده برای نوجوانان با بازی های مختص گروه سنی ۱۲تا۱۷ سال ، پارک آموزش ترافیک ، آلاچیق های خانوادگی و … است که امکان بهره مندی معلولین از تمامی قسمت های این بوستان نیز در نظر فراهم شده است.

اوهمچنین با اشاره به بافت مسکونی متراکم خیابان اسکندری و محله های همجوار که فاقد فضای سبز و امکانات تفریحی بودند؛ گفت: زمینی به وسعت ۱۴۵۶۰ مترمربع در خیابان اسکندری که متعلق به ارتش بوده و به باغ دامپزشکی معروف بود؛ توسط شهرداری منطقه ۱۱ خریداری و برای ایجاد فضای سبز در اختیار سازمان پارک ها و فضای سبز شهر تهران قرار گرفت.

آبادیان ادامه داد: زمین این باغ که در طرح تفصیلی شهر تهران در پهنه M) مسکونی و تجاری و عمومی ) قرار داشت برای ارتقای سرانه فضای سبز و تأمین نیاز اهالی در محله ای ساخته شد که فاقد بوستان و فضای سبز بوده و شهروندان از مدت ها پیش درخواست احداث فضای سبز با امکانات تفریحی خانوادگی داشتند.

وی خاطر نشان کرد : سرانه فضای سبز منطقه ۱۱ پس از احداث بوستان شهید حججی و بوستان دامپزشک از ۵۷/۴ به ۰۹/۵ تغییر پیدا کرد.

دیدگاه کاربران