عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون خدمات شهری شهرداری تهران :

استقرار یک هزار و ۱۸۰ خودرو برای برف روبی معابر شهر تهران

کد خبر: 89918
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱:۲۹ ب.ظ

معاون خدمات شهری شهرداری تهران با اشاره به برنامه های این نهاد برای فصل زمستان و روزهای برفی گفت: یک هزار و ۱۸۰ خودروی برف روب برای استفاده در روزهای برفی و پاکسازی معابر شهر، اختصاص داده شده است.

به گزارش ندای مردم ،مجتبی یزدانی روز یکشنبه در حاشیه مانور «تجهیزات و ماشین آلات برف روبی شهر تهران» در جمع خبرنگاران افزود: از ماههای گذشته برنامه ریزی هایی را برای فصل زمستان آغاز کرده و جلساتی را در این زمینه با نهادهای مختلف از جمله معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری، پلیس راهور و سازمان هواشناسی تهران برای هماهنگی برگزار کردیم.
معاون شهردار تهران با اشاره به آمادگی و استقرار یک هزار و ۱۸۰ خودرو در مناطق مختلف پایتخت برای برف روبی معابر اظهار کرد: با همکاری شهرداری های مناطق، ستادهایی برای رفع مشکلات احتمالی هنگام بارش برف در سطح شهر تشکیل می شود.
یزدانی با بیان اینکه ۳ سایت پشتیبان در سه نقطه شمال، غرب و جنوب تهران برای فعالیت در مواقع حساس و بارش سنگین برف ایجاد شده، افزود: با هماهنگی پلیس راهور، مخزن های برف روب نیز به همراه خودروهای مخصوص در پل ها و معابر اصلی شهر ایجاد و مستقر می شود.
وی با اشاره به امکانات و تجهیزات مکانیزه برف روبی در فصل زمستان گفت: سال گذشته ۹ درصد تجهیزات شهرداری تهران دراین زمینه مکانیزه بود که امسال به ۴۴ درصد رسیده است.
معاون خدمات شهری شهرداری تهران با اشاره به مصوبه شورای شهر برای کاهش مصرف نمک باتوجه به مضرات زیست محیطی و آسیب به آسفالت خیابان ها، افزود: براین اساس مصرف نمک برای برف روبی به ۳۰ درصد کاهش یافته و مواد دیگری برای این امر جایگزین شده است.
یزدانی همچتیت از شهروندان تهرانی خواست در زمان بارش برف و باران خود را مسئول دانسته و با نیروهای شهرداری برای رفع مشکلات همکاری کنند.

* خدمت رسانی ۱۴۰۰ نیروی شهرداری تهران در روزهای برفی
رضا عبدلی سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران نیز دراین مراسم گفت: حدود یک هزار و ۱۸۲ خودرو با یک هزار و ۴۰۰ نیروی انسانی کار برف روبی سطح شهر در فصل زمستان را انجام می دهند.
وی افزود: درهمین ارتباط ۳ هزار مخرن شن و ماسه و ۱۶۲ ایستگاه برف روبی نیز در نواحی و مناطق مختلف شهر تهران به خصوص ۶ منطقه برف خیز(غرب و شمال شهر) تهران در نظر گرفته شده است.
سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران افزود: از شهروندان نیز درخواست می کنیم که در هنگام بارش برف و باران در بخش های اختصاصی و کوچه های صعب العبور و بن بست، همکاری و مشارکت لازم را با نیروهای شهرداری داشته باشند و از ترددهای غیرضروری و ایجاد ترافیک در روزهای برفی اجتناب کنند.
«مانور تجهیزات و ماشین آلات برف روبی» روز یکشنبه با حضور مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران، سردار محمدرضا مهماندار رئیس پلیس راهور پایتخت، رضا عبدلی سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران و جمعی از مسئولان شهرداری در بوستان ولایت برگزار شد.

دیدگاه کاربران