عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس اداره بهزیستی شهرستان دماوند:

امکانات شهری برای ۱۵ درصد معلول شهرستان دماوند فراهم می‌شود

کد خبر: 89923
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۶ - ۲:۰۲ ب.ظ

رئیس اداره بهزیستی شهرستان دماوند با بیان اینکه استفاده از امکانات در جامعه حق تمام افراد است گفت: مناسب‌سازی معابر عمومی و فضاهای شهری دماوند جهت استفاده ۱۵ درصد معلول جامعه این شهرستان در اولویت قرار دارد.

به گزارش ندای مردم ،حسین بی‌نیاز در مراسم تقدیر از ۱۵ معلول موفق شهرستان دماوند که در سالن اجتماعات بهزیستی با حضور مسئولان برگزار شد، ضمن گرامیداشت هفته وحدت و ۱۲ آذر روز جهانی معلولان اظهار داشت: افراد دارای معلولیت علی‌رغم مشکلات جسمی دارای توانمندی‌های بسیار زیادی هستند که سازمان بهزیستی نیز متولی پیگیری حقوق افراد معلول است تا شرایطی را فراهم کند تا توانمندی این افراد با مشارکت مسئولان امکان‌پذیر شود.

وی با بیان اینکه تکریم از حقوق معلولان یک اقدام بشر دوستانه است افزود: ما نیز به تبعیت از اصول عدالت‌محور جمهوری اسلامی ایران تلاش می‌کنیم تا با انعکاس مشکلات و مطالبات افراد معلول در جامعه برابرسازی فرصت‌ها را برای آنها فراهم کنیم.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان دماوند در مورد اقدامات انجام شده در یک سال اخیر تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های انجام شده در یک سال اخیر مناسب‌سازی محیط، معابر عمومی و فضاهای شهری بود که می‌توان گفت این امر در استان و یا حتی در برخی موارد در کشور مغفول مانده بود.

بی‌نیاز ادامه داد: استفاده از امکانات شهری حق تمام افراد جامعه است و در حال حاضر با توجه به قرار گرفتن کشورمان در شیب تند سالمندی در شهرستان دماوند حدود ۱۵درصد جامعه افراد معلول، جانباز، سالمند و… هستند که نیاز به وجود امکانات مناسب و مناسب‌سازی محیط برای استفاده از اماکن مختلف دارند؛ در همین راستا با همکاری معاونت امور عمرانی فرمانداری شهرستان دماوند مصوباتی داشتیم.

وی با اشاره به اینکه سازمان بهزیستی به عنوان نمایندگان افراد معلول باید مطالبات این افراد را بیان کند تصریح کرد: یکی دیگر از مشکلات مهم افراد کم‌توان عدم وجود حمل و نقل عمومی مناسب است؛ در این راستا شهرداری‌های پنج شهر شهرستان دماوند مصوباتی را انجام داده‌اند که به زودی ون‌هایی مخصوص معلولان در سطح شهرستان تعبیه خواهد شد.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان دماوند در مورد سایر فعالیت‌های انجام شده خاطرنشان کرد: شناسایی افراد معلول در روستاها به کمک بخشداری، دهیاری‌ها و غیره، تشکیل کمیته شورای ملی سالمندان در فرمانداری و غیره از جمله سایر فعالیت‌های اداره بهزیستی در شهرستان دماوند بود.

دیدگاه کاربران