عضویت در خبرنامه الکترونیک
حضور رييس اتاق اصناف در شوراي 51 نفره نمايندگان مجلس و شوراي شهر تهران؛

اتاق اصناف آماده است با تشکیل کمیسیون اصناف در شورای شهر به کمک مدیریت شهری بیاید

کد خبر: 89970
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۹:۳۷ ق.ظ

علی فاضلی رئیس اتاق اصناف ایران صبح امروز سه شنبه با مرتضی الویری عضو شورای اسلامی شهر تهران دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش ندای مردم ، رییس اتاق اصناف تهران و ایران در این دیدار گزارشی از مهمترین مسایل مبتلا به اصناف در شهر تهران و کلان شهرهای ایران را با عضو شورای اسلامی شهر تهران در میان گذاشت و گفت: اگر با تعامل شورای شهر و اصناف برای این مسایل چاره اندیشی شود، مدل اجرایی تهران به تمامی کلان شهرها و شهرستان های کشور تسری خواهد یافت.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران، علی فاضلی تاکید کرد که عدم حضور نمایندگان اتاق اصناف در مدیریت شهری، ایجاد و گسترش بی رویه مجتمع های تجاری بدون نیازسنجی و وجود نزدیک به یکصدهزاربنگاه اقتصادی بدون پروانه که بخشی بواسطه مسایل شهرداری پایان کار ندارند و مدیریت اصناف را با چالش های جدی روبرو کرده است.

وی گفت: اتاق اصناف آماده است تا با تشکیل کمیسیون اصناف در شورای شهر به کمک مدیریت شهری بیاید و مسایل اصناف را که در زیبایی، امنیت پایدار و مدیریت روان شهری نقش بسزایی دارند را مطرح و اولویت بندی نمایند.

مهندس مرتضی الویری عضو شورای شهرتهران از پیشنهاد رییس اتاق اصناف استقبال کرد و با اشاره به شناخت دیرینه خود از آقای فاضلی گفت: امروز فرصت بسیار خوبی برای مدیریت شهری فراهم آمده است تا مسایل مبتلابه اصناف به عنوان بخش بزرگی از جامعه را شناسایی و با مشارکت آنها رفع نماید.

الویری افزود: ۲۱ عضو شورای اسلامی شهرتهران و ۳۰ نماینده شهر تهران گروه ۵۱ نفره ای را برای هم اندیشی و کمک به حل مشکلات شهروندان تهرانی تشکیل داده است که پیگیری و تلاش خواهم کرد تا رییس اتاق اصناف ایران در این ساختار ورود کند.

وی تاکید کرد: در زیر مجموعه یک یا چند کمیسیون شورای اسلامی شهر تهران نیز نمایندگان اتاق اصناف در قالب کارگروه اصناف حضور خواهند یافت تا از نزدیک و به صورت کارشناسانه مسایل اصناف بررسی و چاره اندیشی شود.

عضو شورای اسلامی شهرتهران با اشاره به گزارش سه ساعته رییس اتاق اصناف به جلسه رسمی شورای شهر تهران گفت: این نشست شناخت خوبی از اصناف و نقش آنها در مدیریت شهری و الزامات همکاری و مشارکت فعالانه آنها در اداره شهر بدست داد و شورا از آن بهره خواهد برد.

دیدگاه کاربران