عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون امور سرمایه‌گذاری، توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری:

شاهد بروز عدم توازن خدمات میان جامعه روستایی و شهری هستیم/ دولت موظف به ایجاد ۱۰۰ هزار تسهیل‌گر کارآفرینی روستایی در کشور است

کد خبر: 89994
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۴ ق.ظ

معاون امور سرمایه‌گذاری، توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری با انتقاد از عدم توازن خدمات میان جامعه روستایی و شهری گفت: دولت موظف به ایجاد ۱۰۰ هزار تسهیل‌گر کارآفرینی روستایی طی برنامه ۵ ساله ششم توسعه در کشور است.

به گزارش ندای مردم، ناصر زرگر شامگاه جمعه در اولین رویداد تسهیل‌گری و کارآفرینی روستایی تتکا در محل برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی استان گیلان اظهار کرد: امیدواریم برگزاری چنین مراسم‌هایی نویدبخش اقداماتی مؤثر در حوزه روستایی باشد.

وی با بیان اینکه همه خدمات دولت در شهرها گسیل داده می‌شود، افزود: متأسفانه در حال حاضر شاهد بروز عدم توازن خدمات میان جامعه روستایی و شهری هستیم.

معاون امور سرمایه‌گذاری، توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری با بیان اینکه ورود در حوزه صنعت، اشتغال و تولید نیازمند ارائه آموزش‌های لازم است، اضافه کرد: جامعه شهری به شکل مناسبی این آموزش‌ها را فراگرفته اما متأسفانه جامعه روستایی این آموزش‌ها را فرا نگرفته است.

زرگر با اشاره به اقدامات پیش‌بینی در برنامه ششم توسعه در راستای تسهیل‌گری کارآفرینی روستایی خاطرنشان کرد: براساس برنامه ششم دولت موظف است تا یک‌صد هزار تسهیل‌گر در طول پنج سال در استان‌های کشور ایجاد کند.

وی با بیان اینکه یک دولت شتاب‌دهنده می‌تواند استارت‌آپ‌ها را حمایت کند، متذکر شد: دولت در تلاش است تا افرادی را انتخاب کند که بتوانند استارت‌آپ‌ها را پشتیبانی و هدایت کنند.

معاون امور سرمایه‌گذاری، توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری با اعلام اینکه روستاها سرمایه‌ای بین نسلی تحت عنوان سرمایه‌ بومی دارند، یادآور شد: به‌ طور مثال در استانی مانند مازندران ۱۱۴ بازی بومی ـ محلی وجود دارد که می‌تواند به یک بازار بزرگ محلی تبدیل شود.

زرگر با بیان اینکه حوزه‌های موجود برای ایجاد کارآفرینی و بازارهای روستایی است، توضیح داد: پرداختن به معرفی رقص‌های محلی، سرمایه‌گذاری در زمینه طب سنتی از مواردی هستند که باید به آنان توجه ویژه شود.

وی در پایان با بیان اینکه تمام ظرفیت‌های روستایی با یکدیگر سبب ایجاد بازار بومی ـ محلی می‌شود، تأکید کرد: پرداختن به مدلینگ پوششی روستاهای استان گیلان سبب می‌شود تا هویت ملی گیلان و ایران احیا شود.

دیدگاه کاربران