عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران :

بهره برداری از نیمه جنوبی خط ۶ مترو در نیمه نخست سال ۹۷

کد خبر: 90002
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۷ ق.ظ

مدیرعامل شرکت متروی تهران، از تلاش برای بهره برداری از نیمه جنوبی خط ۶ قطار شهری در نیمه نخست سال آینده خبر داد.

به گزارش ندای مردم ،علی امام در حاشیه بازدید از پروژه احداث نیمه جنوبی خط ۶ قطار شهری از تصمیم مدیریت شهری مبنی بر بهره برداری فاز به فاز از خطوط ۶ و ۷ مترو خبر داد و گفت: در راستای تاکیدات شورای اسلامی شهر تهران و با توجه به ضرورت بهره مندی هر چه سریعتر شهروندان از خطوط ۶ و ۷ قطار شهری، این خطوط به صورت فاز به فاز تحویل شهروندان خواهند شد؛ در این راستا تلاش خواهد شد نیمه جنوبی خط ۶ با برخورداری از ۴ ایستگاه دولت آباد، بعثت، میدان شهدا و میدان امام حسین(ع) به عنوان اولویت نخست بهره برداری، طی نیمه نخست سال ۱۳۹۷ تحویل شرکت بهره بردار شود.

مدیرعامل شرکت مترو همچنین با اشاره به نواقصی که در برخی از ایستگاه‌های خطوط در حال بهره برداری وجود دارد، بر ضرورت تخصیص منابع به منظور رفع این مشکلات تاکید کرد و گفت: رفع نواقصی همچون مشکلات آسانسورها می‌تواند بهره مندی شهروندان از زیرساخت‌های مترو را افزایش دهد.

به گفته مدیرعامل شرکت مترو، خط ۶ متروی تهران با احتساب بخش مربوط به ادامه جنوبی آن بیش از ۳۷ کیلومتر طول دارد و از این جهت بلندترین خط متروی زیرزمینی خاورمیانه به شمار می‌آید. این خط دارای ۲۷ ایستگاه است که این تعداد ایستگاه با احتساب بخش نیمه جنوبی به ۳۱ ایستگاه می‌رسد. ضمن اینکه در حال حاضر ۹۰ درصد از عملیات ریل گذاری در طول مسیر ۳۲ کیلومتری خط ۶ به اتمام رسیده است.

در این بازدید که فرنوش نوبخت مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو نیز حضور داشت، ایستگاه‌های ۴گانه نیمه جنوبی خط ۶ مورد پیمایش قرار گرفت و تدابیری در جهت رفع مشکلات و موانع اجرایی اتخاذ شد.

دیدگاه کاربران