عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار منطقه 15 :

ارائه خدمات تخصصی روانشناسی به شهروندان منطقه ۱۵

کد خبر: 90051
تاریخ انتشار: ۰۳ دی ۱۳۹۶ - ۳:۰۲ ب.ظ

خدمات تخصصی درمانی و پزشکی بیمارستان روزبه برای نخستین بار بصورت کلینیک مشاوره و درمانی در مرکز آسیب های اجتماعی شهرداری منطقه ۱۵ مستقر شد.

به گزارش ندای مردم ، وحیدرضا محمدی شهردار منطقه درباره اين خبر گفت: تفاهم نامه ای برای ارائه خدمات تخصصی، مشاوره و روانشناسی به مراجعین پهنه جنوبشرق تهران میان شهرداری منطقه ۱۵ و بیمارستان روانپزشکی روزبه وابسته به دانشگاه علوم پزشکی تهران امضاء شد که برای نخستین بار خدمات پزشکی این بیمارستان به منظور ارائه خدمات بیشتر به شهروندان به خارج از بیمارستان بیاید.

وی با قدردانی مدیران بیمارستان که به سلامت و روان شهروندان توجه دارند، افزود: با هدف استانداردسازی خدمات، ارتقای سطح خدمات کیفی و کمی مداخلات روانشناسی و روان پزشکی، ارائه پوشش های بیمه و حمایت های اجتماعی به مراجعین استفاده خدمات، استفاده از نظارتهای ویژه تخصصی در ارائه خدمات و همچنین ارائه خدمات اجتماعی و حمایتی به افراد نیازمند (خدمات رایگان) بستری فراهم کردیم تا شهروندان جنوبشرق نیز بتوانند از آن بهره مند شوند.

به گفته وی، در این کار مشترک، شهرداری تامین کننده سخت افزار کار و فضای کالبدی، انجام تبلیغات محیطی برای جذب مخاطبین بوده و در واقع شهرداری کار تسهیل گری و حمایت انجام داده و کلینیک مشاوره که حدود ۷- ۸ سال در این زمینه به ارائه خدمات مشاوره ای مشغول بود را برون سپاری کرده و در اختیار بیمارستان روزبه قرار گرفت تا خدمات کیفی تر و تخصصی تر از سوی مدیریت بیمارستان ارائه شود.

محمدی افزود: منطقه ۱۵ بالغ بر ۷۵۰ هزار جمعیت و با ۳۵ کیلومتر مساحتی که دارد متاسفانه وضعیت مناسبی را به لحاظ خدمات روانشناسی و روان درمانی نسبت به شهر تهران ندارد.

شایان ذکر است این کلینیک همه روزه از ساعت ۸  الی ۲۰ به آدرس خیابان خاوران نرسیده به میدان خراسان خیابان اعظم نظامی، ساختمان مرکز خدمات اجتماعی منطقه ۱۵ پاسخگوی شهروندان است.

دیدگاه کاربران