عضویت در خبرنامه الکترونیک
نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران :

نابسامانی اقتصاد چالش اصلی مدیریت شهر تهران است

کد خبر: 90072
تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۲ ق.ظ

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران، گفت: یکی از چالش های مهم فراروی حوزه مدیریت شهری تهران نابسامانی اقتصادی مدیریت پایتخت است.

به گزارش ندای مردم، سید حسن رسولی در جلسه شورای شهر تهران پس از استماع گزارش مسعود خوانساری رئیس اتاق بازرگانی تهران، اظهار کرد: با وجود بحرانی بودن شرایط مالی شهرداری متاسفانه این نهاد طی سالهای اخیر به جز خط اعتباری کشور چین از سایر منابع خارجی برای اجرای پروژه های خود استفاده چندانی نکرده است.

با توجه به اظهار آمادگی رئیس اتاق بازرگانی تهران از یکسو و همراهی و همگرایی مناسب دولت و حوزه مدیریت شهری از سوی دیگر پیشنهاد می کنم با تداوم این گفت و گو و تشکیل کارگروهی سه جانبه از ظرفیت این نهاد متعلق به جامعه کارآفرین که از طریق حضور در مجامع تصمیم گیر دولت در داخل و همچنین کمیسیون های مشترک همکاری بین ایران و سایر کشورها، ظرفیت معتبر، کارآمد و تسهیل کننده ای دارد، راه های عملی استفاده از منابع مالی خارجی به ویژه به صورت BOO (سرمایه گذار و بهره برداری صاحبان منابع) در پروژه های سودآور شهری را فراهم شود.

طی جلساتی با خزاعی رئیس سازمان سرمایه گذاری خارجی و کمک های فنی و اعتباری جمهوری اسلامی به مشترکات خوبی در این حوزه رسیده ایم. شهردار تهران نیز با تقویت بنیه مدیریتی سازمان سرمایه گذاری و جلب مشارکت های مردمی وابسته به شهرداری نسبت به گذشته با تدابیر خویش و استفاده خدمتی از مدیران آشنا با حوزه مدیریت سرمایه و دیپلماسی اقتصادی تحقق این هدف را تقویت کرده اند.

چنانچه تشریک مساعی موثری بین بخشهای مذکور عملیاتی شود و پروژه های برخوردار از توجیه فنی و اقتصادی حتی در شکل برون سپاری برخی ماموریت های خدمات شهرداری احصا و ارائه شود، کلید قفل ورود منابع خارجی بر مبنای قانون مربوطه که تضامین مجاب کننده ای فراهم می کند در بخش مدیریت شهری باز خواهد شد

دیدگاه کاربران