عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار منطقه یک تهران:

کنترل بحران در شمال تهران نیازمند مدیریت واحد شهری است

کد خبر: 90087
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۸ ق.ظ

شهردار منطقه یک تهران در جلسه فصلی ستاد مدیریت بحران با اشاره به بحران های حوادث غیر مترقبه گفت: با ایجاد مدیریت واحد شهری بحران های حوادث غیر مترقبه قابل کنترل خواهد بود.

به گزارش ندای مردم، حبیب الله تاجیک اسماعیلی، پیش از ظهر سه شنبه هم زمان با روز ملی ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی با حضور در جلسه فصلی ستاد مدیریت بحران منطقه یک تهران طی سخنانی اظهار داشت : یکی از مشکلات اساسی در مقابله با بحران های طبیعی عدم مدیریت واحد شهری است در حالی که اگر مدیریت شهر در دست یک نهاد باشد و آن نهاد برای آمادگی، ساماندهی و کنترل بحران در مواقع اضطراری برنامه ریزی کند می توان مدیریت موفق تری در هنگام وقوع بحران داشته باشیم.

وی افزود: شهرداری تهران در حال حاضر با جدیت به دنبال اجرای مدیریت واحد شهری است تا در یکی از شهرها به صورت پایلوت اجرا و شاهد بهبود و ارتقاء کیفیت مدیریت بحران در شهرها باشیم.

تاجیک اسماعیلی یکی از مهم ترین معضلات شهری به هنگام بروز حوادث غیر مترقبه مانند زلزله را نبود کانال های تاسیسات شهری دانست و گفت: با وقوع حوادث طبیعی تاسیسات شهری مانند لوله های آب، گاز، سیم های برق و… در زیرزمین شکسته و این امر باعث قطع امکانات اولیه زندگی می شود در حالی که اگر کانال های تاسیساتی ساخته شوند با توجه به مقاوم بودن آنها در برابر حوادث غیر مترقبه ،تاسیسات در داخل آنها سالم و ایمن خواهد ماند.

وی نوسازی بافت های فرسوده را از دیگر برنامه های مقاوم سازی محیط های شهری در برابر وقوع حوادث دانست و گفت: تسهیلاتی به سازندگان و تجمیع کنندگان بافت های فرسوده ارائه می شود تا بتوانند این بافت ها را یکپارچه و نوسازی کنند.

شهردار منطقه یک تهران رعایت نکات ایمنی، فنی و مهندسی را لازمه ساخت شهری مقاوم دانست و افزود: هر کسی که مسئولیتی دارد موظف است در برابر عدم رعایت نکات ایمنی، فنی و مهندسی در ساخت ساختمان ها ایفای وظیفه کند.

دیدگاه کاربران