عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار تهران :

حل مشکلات نظام از حل مشکلات مدیریت شهری می‌گذرد

کد خبر: 90137
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۶ - ۱:۴۰ ب.ظ

شهردار تهران با تاکید بر اینکه حل مشکلات نظام از حل مشکلات مدیریت شهری می‌گذرد، گفت: ما می‌خواهیم دولت هم همین نگاه را داشته باشد و از رئیس جمهور می‌خواهیم در جلسه‌ای با شهرداران کلانشهرها به سخنان آن‌ها گوش دهد.

به گزارش ندای مردم ، نشست محمدعلی نجفی شهردار تهران با شهرداران کلانشهرهای کشور از ساعات اولیه صبح امروز(شنبه) در ساختمان شورای شهر تهران برگزار شد.

نجفی در پایان این نشست گزارشی از آن چه که طی امروز در این نشست مورد طرح و بررسی قرار گرفت به خبرنگاران ارائه داد و چندین پیشنهاد برای تقویت مدیریت شهری به شهرداران کلانشهرها ارائه داد.

شهردار تهران به منظور ارائه پیشنهادات خود گفت: اولین پیشنهاد این است یک نامه‌ای به رئیس جمهور بنویسیم و تقاضا کنیم که برای ملاقات وقتی را تعیین کنند تا این مسائل را حضوری مطرح کنیم.

پیشنهاد بعدی نجفی در خصوص تشکیل کمیته ای خاص در کلانشهرها برای آلودگی هوا و استفاده از تجربیات کلانشهرها از یکدیگر بود.

شهردار تهران ادامه داد: پیشنهاد دیگر تشکیل یک کمیته برای زلزله و مدیریت بحران است تا در مواقع لزوم آمادگی داشته باشیم.

نجفی با بیان اینکه پیشنهاد چهارم من تقویت شهر هوشمند است، اظهار کرد: کارهایی را شروع کرده‌ایم و قرار است که شهرهای بزرگ تجربیات خود را به اشتراک بگذارند.

وی افزود: پیشنهاد پنجم من تشکیل کارگروهی برای توجه به آسیب‌ها و ناهنجاری‌ها است.

شهردار تهران در ادامه به تشریح موضوعات پخش شده در جلسه امروز پرداخت و گفت: جلسه امروز دومین جلسه شهرداران کلانشهرها در دوران پس از انتخابات بود که سه موضوع اصلی و چند موضوع فرعی در دستور کار قرار گرفت.

نجفی با بیان اینکه همکاری و نحوه تعامل با نمایندگان در ارتباط با قانون بودجه ۹۷ از نکات اصلی بود،اظهار کرد: در لایحه مجلس نکات مثبتی از طرف مجلس مطرح شده که از نظر ما کافی نیست و نمی‌تواند مشکلات را رفع کند.

وی ابراز امیدواری کرد: نمایندگان مجلس با توجه به مشکلات کلانشهرها تغییرات لازم را در لایحه انجام دهند.

نجفی با بیان اینکه عملکرد بانک شهر و آینده آن موضوع دیگری بود که بررسی شد، گفت: شهرداران تاکید کردند فعالیت‌های بانک شهر مورد حمایت سهامداران می‌شود و از مردم می‌خواهیم اشتیاق بیشتری برای سرمایه‌گذاری نشان دهند.

وی افزود: در مورد هیئت مدیره بعدی هم قرار شده است تا یک کارگروه مدل جدی را بررسی کند.
توجه مجلسی‌ها به طرح درآمدهای پایدار شهرداری‌ها

نجفی با بیان اینکه طرح درآمدهای پایدار شهرداری‌ها در مجلس مورد توجه قرار گرفته است، گفت: از نمایندگان تشکر می‌کنم که این طرح را بررسی کردند.

شهردار تهران با اشاره به اینکه شهرداری‌ها در این خصوص نظرات خوبی داشتند، بیان کرد: از نمایندگان می‌خواهیم در تصویب این طرح تسریع کنند و از دولت هم می‌خواهیم که از تصویب این طرح حمایت کنند تا مشکلات منابع پایدار برطرف شود.

نجفی با تاکید بر اینکه همکاری دولت و مدیریت شهری ضرورت اول کشور است، اظهار کرد: هر کار مثبت و منفی که در کشور انجام می‌شود مدیریت شهری در آن دخیل است.

وی با تاکید بر اینکه حل مشکلات نظام از حل مشکلات مدیریت شهری می‌گذرد، اظهار کرد: ما می‌خواهیم دولت هم همین نگاه را داشته باشد و از رئیس جمهور می‌خواهیم در جلسه‌ای با شهرداران کلانشهرها به سخنان آن‌ها گوش دهد.

وی با بیان اینکه مشکل دیگر شهرها نوسازی بافت‌های فرسوده است، گفت: اگر زلزله‌ای رخ دهد بافت‌های فرسوده تلفات زیادی خواهند دید و ما از دولت می‌خواهیم اعتبارات و اختیارات را برای نوسازی به شهرداری‌ها اختصاص دهد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: از نمایندگان مجلس تقاضا داریم تا قبل از تصویب طرح، جلسه‌ای را با شهرداران کلانشهرها داشته باشند و حرف‌های ما را در مورد بودجه بشنوند.

دیدگاه کاربران