عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرکل‌کار استان البرز :

نرخ بیکاری در نقاط شهری استان البرز ۱۴.۴ درصد است

کد خبر: 90148
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۶ - ۳:۰۹ ب.ظ

مدیرکل‌کار استان البرز با بیان اینکه در اشتهارد موقعیت برای کار وجود دارد اما مشکلات حمل و نقلی برای داوطلبان کار و کارخانجات وجود دارد، گفت: نرخ بیکاری در نقاط شهری استان ۱۴.۴ درصد و در روستایی ۷.۵ درصد است.

به گزارش ندای مردم ، اسماعیل خلیلی در کارگروه تخصصی اشتغال که صبح امروز در سالن شهدای دولت استانداری البرز برگزار شد اظهار داشت: نرخ بیکاری در نقاط شهری استان ۱۴٫۴ درصد و در روستایی ۷٫۵ درصد است.

مدیرکل کار و رفاه اجتماعی استان البرز با بیان اینکه سهم اشتغال استان در صنعت ۴۲٫۷ درصد، کشاورزی ۲٫۶ درصد و در بخش خدمات ۵۴٫۸ درصد در تابستان سال جاری بوده است، ادامه داد: نرخ مشارکت اقتصادی استان البرز در تابستان سال جاری ۳۶٫۷ درصد و نرخ بیکاری ۱۳٫۸ درصد است.

وی با اشاره به آمار کاریابی‌های غیردولتی استان در سال جاری، بیان کرد: ثبت‌نام کنندگان در کاریابی‌های استان ۲۷ هزار و ۹۲۷ نفر بوده که ۶ هزار و ۲۴۸ نفر به کار گمارده شده‌اند.

خلیلی با بیان اینکه در سامانه رصد استان ایجاد ۴۵ هزار شغل تعریف شده است که ۱۸ هزار و ۱۸۰ شغل یعنی ۴۰٫۴ درصد اشتغال ایجاد شده است، اضافه کرد: باید با شهرداری‌ها با توجه به اهمیت موضوع اشتغال به سبب اینکه این موضوع فقط مربوط به یک دستگاه خاص نیست، جلسه‌ای برگزار شود.

وی با اشاره به اینکه در اشتهارد موقعیت برای کار وجود دارد اما به سبب مشکلات حمل و نقلی با وجود اینکه کارخانه‌های آنجا به نیروی کار نیاز دارند، داوطلب کم است، عنوان کرد: پیشنهاد می‌دهیم که یک سرویس با هزینه کم و ارزان از کرج به سمت اشتهارد برای حمل و نقل افراد در نظر گرفته شود.

خلیلی با بیان اینکه یک هزار و ۳۶۷ نفر در مشاغل خانگی استان ثبت‌نام کرده‌اند، افزود: از این تعداد ۵۵۹ مجوز صادر شده و برای مشاغل خانگی وام ۱۰ میلیون تومان تعیین شده است.

دیدگاه کاربران