عضویت در خبرنامه الکترونیک
رییس فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس شورای اسلامی :

افزایش مرگ و میر تهرانی‌ها بر اثر آلودگی هوا

کد خبر: 90166
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۲:۰۰ ب.ظ

رییس فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش مرگ و میر تهرانی‌ها در پی آلودگی هوا، گفت: شهرداری تهران اگر در بحث کاهش آلودگی هوا برنامه‌ای ندارد آن را صادقانه به شهروندان تهرانی بگوید.

به گزارش ندای مردم ،مهرداد لاهوتی، رییس فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به آلودگی هوا در کلان شهرها و به ویژه تهران اظهار کرد: علی رغم اقدامات انجام شده از سوی مدیریت شهری شاهد هستیم که مردم همچنان از این موضوع گلایه دارند.

وی تصریح کرد: موضوع آلودگی هوای تهران در حال حاضر به یک تهدید جدی برای شهروندان تبدیل شده است و در صورتی که در این بخش اتفاقی برای حل این معضل نیفتد در آینده شاهد افزایش مرگ و میرها خواهیم بود.

لاهوتی با اشاره به ضعف دولت در رفع آلودگی هوای تهران بیان کرد: مدیریت شهری در دوره گذشته در این زمینه اقداماتی انجام داد اما متاسفانه به دلیل عدم حمایت دولت برنامه‌ها در این زمینه ادامه پیدا نکرد.

رییس فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با توجه به تغییراتی که در مدیریت شهری صورت گرفت و اصلاح طلبان بر مستند کار قرار گرفتند انتظار می‌رفت اقدامات موثری در حوزه رفع آلودگی هوا صورت گیرد که این موضع نیز به فراموشی سپرده شده است.

وی با اشاره به حضور نجفی در جلسات هیئت دولت بیان کرد: نباید این حضور به صورت نمایشی باشد و شهردار تهران نماینده تمامی شهرداران است و باید از حق آنها دفاع کند.

لاهوتی ادامه داد: علی رغم همسویی دولت و مدیریت شهری تهران، همچنان آلودگی هوا مردم را در شرایط بدی قرار داده و این در حالی است که دولت نیز اقدام موثری را انجام نمی‌دهد.

رییس فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش مرگ و میر تهران‌ ها در پی آلودگی هوا،گفت: شهرداری تهران اگر در بحث کاهش آلودگی هوا برنامه‌ای ندارد آن را صادقانه به شهروندان تهرانی بگوید.

دیدگاه کاربران