عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران :

ورود هزار واگن مترو به حمل و نقل عمومی تهران/ جایگزینی ۵۰ هزار موتورسیکلت بنزینی از رده خارج

کد خبر: 90170
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۲:۰۳ ب.ظ

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران با بیان اینکه مطالعاتی برای ایجاد راه‌آهن تهران، شهرقدس، ملارد و شهریار صورت گرفته،‌گفت: همچنین هزار دستگاه واگن مترو وارد ناوگان درون شهری خواهد شد.

به گزارش ندای مردم، نعمت‌الله ترکی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران با اشاره به وضعیت حمل و نقل ریلی و جاده‌ای بر اساس لایحه بودجه ۹۷ گفت: حمل و نقل ریلی و جاده‌ای در دستور کار و اولویت‌بندی سطح کشور قرار گرفته به طوری که برای شهرستان‌های تهران، پردیس و دماوند و همچنین تهران، پاکدشت، اسلامشهر اعتباری معادل ۴۰۰ میلیارد تومان منظور شده است. همچنین مطالعاتی برای ایجاد راه‌آهن تهران، شهرقدس، ملارد و شهریار صورت گرفته و به زودی در شهرستان‌های استان تهران اتفاقات مثبتی را شاهد خواهیم بود. همچنین هزار دستگاه واگن مترو وارد ناوگان درون شهری خواهد شد.

وی ادامه داد: ۱۴ هزار اتوبوس و مینی‌بوس در شهرهای مختلف کشور از جمله تهران، ۱۷ هزار ون و تاکسی نو جایگزین خودروهای فرسوده، خروج ۲۰ هزار وانت فرسوده از ناوگان حمل و نقل کشور در دستور کار قرار دارد.

ترکی ادامه داد: ۵۰ هزار موتورسیکلت بنزینی از رده خارج و مورتوهای برقی جایگزین آن می‌شود و اولویت با کلان‌شهرهای دارای آلودگی هوا و ترافیک است. همچنین ۱۰ هزار کامیون نو، ۲ هزار واگن باری و ۱۰۰ لوکوموتیو بر اساس این برنامه به حمل و نقل کشور افزوده می‌شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان تهران در مورد واریز یارانه نقدی اظاهر کرد: ‌پرداخت یارانه نقدی به همه اقشار جامعه نوعی بی‌عدالتی محسوب می‌شود بر همین اساس باید اقشار کم درآمد و نیازمندان جامعه شناسایی و حمایت ویژه از آنان صورت گیرد. بر همین اساس علاوه‌بر کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور ۱۰ مرکز دیگر نیز می‌توانند در این راستا به دهک‌های پایین از جمله زنان سرپرست خانوار، عشایر، بیماران خاص، بازنشستگان و ایثارگران خدمات حمایتی ارائه کنند.

وی با بیان اینکه افراد برای دریافت یارانه نقدی باید به صورت خود اظهاری نیازمندی خود را اعلام کنند، افزود: پس از بررسی‌های لازم در صورت تایید صلاحیت افراد یارانه نقدی به آنان پرداخت می‌شود و همچنین با حذف دهک‌های پردرآمد از لیست هدفمندی یارانه‌ها یارانه نقدی دهک‌های پایین ۴/۵ برابرمی‌شود بر همین اساس هر فرد در یک خانواده ۱۹۳ هزار تومان، خانواده دو نفره ۳۴۰ هزار تومان و خانوارهای ۵ نفر حدود ۷۰۰ هزار تومان یارانه نقدی دریافت می‌کنند.

دیدگاه کاربران