عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و دبیر کارگروه شورای فنی هرمزگان :

محدودیت ساخت و ساز در عرصه های شهری روی گسل

کد خبر: 90188
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۷ ب.ظ

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و دبیر کارگروه شورای فنی هرمزگان مقاوم سازی ساختمان های فرسوده روی گسل زلزله دراستان را ضروری عنوان کرد.

به گزارش ندای مردم ،صالح دریانور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و دبیر کارگروه شورای فنی هرمزگان گفت: مقاوم سازی و بهسازی ساختمان های فرسوده روی گسل زلزله دراستان با هدف پیشگیری از کاهش تلفات جانی را ضروری ضروری است.وی افزود:ساختمان بر اساس کیفیت و رعایت مسائل ایمنی رتبه بندی شود تا بازده ساختمان ها برای مردم مشخص و فضای رقابتی به مقاوم سازی بنا منجر شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و دبیر کارگروه شورای فنی هرمزگان افزود: ناظران فنی ساختمان باید با روش و شیوه نامه به روز، مراحل مختلف کنترل و ارزیابی اجرایی ساختمان را احراز کنند.

دریا نورد گفت: با توجه به زلزله خیزی استان سیاست گزاری و نظارت ها در حوزه های شناسایی گسل ها، مجوزهای ساخت، تایید نقشه های شهری و اجرای طرح های ساختمانی تخصصی و به روزتر می شود.

دبیر کارگروه شورای فنی استان گفت: در عرصه های شهری که بر روی گسل قرار دارد محدودیت ساخت و ساز صورت می گیرد و این مکان ها به فضای باز یا پارک اختصاص می یابد.

وی گفت: شورای فنی استان پس از بازدیدی که از زلزله کرمانشاه داشت موضوع اعمال نظارت های فنی بیشتر برای سالم سازی و بهسازی بافت های فرسوده را در دستور کارقرار داد.

 

دیدگاه کاربران