عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس سازمان پدافند غیر عامل:

شهر ایده آل باید مباحث جهانی و ایدئولوژی شهر اسلامی را داشته باشد

کد خبر: 90199
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۶ - ۲:۳۳ ب.ظ

داشتن یک شهر ایده آل نیازمند مباحث زیربنایی و جهانی ایدئولوژی از نظر بعد اسلامی شهری است.

به گزارش ندای مردم ،رئیس سازمان پدافند غیرعامل در مراسم افتتاحیه هشتمین همایش شهر ایده آل گفت: پرداختن به موضوع شهر ایده آل یکی از موضوعات اساسی است که باید به آن پرداخته شود .

سردار جلالی افزود:البته مباحث شهر ایده آل یکی از بحث هایی است که باید از لحاظ نظری و جهان بینی پشت سرش باشد که این مدینه فاضله با نگاه ایرانی اسلامی چگونه می تواند باشد که اول باید مبانی زیربنایی و جهانی ایدئولوژی ما را داشته باشد.

وی گفت: مثلا شهر ایده آل ما از نظر بعد اسلامی ، شهری باید باشد که در آن گناه شکل نگیرد تخلف نباشد حقوق و زندگی مردم رعایت شود وتمامی اینها در قالب مباحث زیرساختی باید پیش بینی شود .

سردار جلالی افزود: طبیعتا این دست از مسائل در زیرسازی شهر ایده آل باید در اولویت قرار گیرد که هدف گذاری غلط نشود مثلا چشم بسته عنوان کنیم فلان شهر ژاپن می تواند یکی از ایده آل های ما باشد و از آن الگو برداری کنیم ولی شاید این شهر ژاپن به لحاظ مبانی ارزشی با ما فاصه داشته باشد و ممکن است ما بخش زیر ساختی آن را مورد توجهمان قراردهیم ولی به سایر مباحث توجه نکنیم و این موضوع بتواند مشکل ساز شود و به همین دلیل پرداختن به موضوع نظری شهر ایده آل بسیار مهم است .

وی افزود : نکته قابل توجه در این همایش برگزاری کمیسیون ها و پنل هایی هست که پیش بینی شده که بتواند ایده آل های خوبی را به مسولین شهری و شورای شهر بدهد که به خوبی به مسائل شهری خود بپردازند و این موضوع منوط بر این مسئله است که شرکت کنندگانی که در این همایش شرکت کرده اند حداقل استفاده را ببرند و به افراد دیگر منتقل کنند .

رئیس سازمان پدافند غیر عامل در ادامه با بیان اینکه برگزاری هشتمین نمایشگاه و همایش شهر ایده آل می تواند در زمینه اطلاع ر سانی مباحث مهم روز در مبلمان شهر ی باشد افزود: این همایش نشان داده می تواند یکی از شاخصه های شهر ایده ال باشد وابعاد مختلف زیرساختی –مدیریتی و فرهنگی تاثیر گذار باشد .

هشتمین نمایشگاه و همایش شهر ایده آل تا ۱۳ دی در جزیره کیش در حال برگزاری است .

دیدگاه کاربران