عضویت در خبرنامه الکترونیک
عضو شورای شهر تهران :

فاصله زیاد وعده تا عمل/ برنامه‌ریزی‌های شهری باید یکپارچه سازی شوند

کد خبر: 90215
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۷ ب.ظ

عضو شورای شهر تهران گفت: شعار ما مشارکت‌های مردمی بود، این در حالی است که در مرحله اجرا چنین چیزی دیده نمی‌شود.

به گزارش ندای مردم ، سید محمود میرلوحی‌ عضو شورای شهر تهران در حاشیه جلسه شورای اسلامی شهر تهران که امروز(سه‌شنبه) برگزار شد، اظهار کرد: مطالعات، آمار و برنامه‌ریزی باید قبل از اجرا، یکپارچه‌ شود.

میرلوحی‌ افزود: دغدغه‌ اصلی جهت گسستگی‌ ساختار شهرداری است.کمیسیون‌های مختلف موضوع‌هایی را پیشنهاد می‌کنند، اما باید تمام این موارد یکپارچه‌سازی شود.

عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: در گام اول مطالعات، آمار و ساختار برنامه‌ریزی باید یکپارچه شود تا آثار مطلوبی داشته باشد.

وی در خطاب به حجت‌ میرزایی عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: اینکه بگوییم ۸۰۰ شاخصه‌ بین‌المللی را بررسی کردیم نشان دهنده دقیق نبودن کار است، باید موارد مشخصی را در نظر داشته باشیم و بر روی آن‌ها تأکید کنیم. اینکه مدیریت ساختمانی را به مدیریت ساز و کاری تبدیل کنند، یک گام مؤثر است.

میرلوحی‌ اذعان کرد: ما با بحث‌ مشارکت مردم خیلی فاصله داریم. شهرداری باید پیش قدم باشد تا در شهر تهران بحث مشارکت پررنگ‌تر شود، لذا در این راستا مشارکت انجمن‌های تخصصی امری ضروری است.

عضو شورای شهر تهران با تأکید بر محله محوری گفت: باید به آمایش منطقه‌ای بیش از پیش توجه کرد.

وی افزود: در برنامه ۱۴۰۰ باید برندی برای تهران تعریف شود که بدانیم نقش تهران در منطقه و جهان چیست.

میرلوحی‌ تصریح کرد: خواهشمندم برنامه‌ریزی عقلی و منطقی در جهت صداقت و شفافیت‌سازی داشته باشیم‌.

عضو شورای شهر تهران گفت: بسته شدن بودجه ۹۷ در حال اتمام است، این در حالی است که به وعده‌های خود در جهت مشارکت‌های مردمی عمل نکرده‌ایم.

دیدگاه کاربران