عضویت در خبرنامه الکترونیک
وزیر راه و شهرسازی:

ارتقای کیفیت زندگی ۶٫۶ میلیون نفر در برنامه ششم توسعه/ تسلیم جریان سوداگرانه شهری نمی‌شویم

کد خبر: 90219
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۶ - ۱:۰۳ ب.ظ

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه طبق برنامه ششم توسعه باید ۶۶ هزار هکتار بافت فرسوده نوسازی شود، گفت:‌ در جریان این اقدام کیفیت زندگی یک میلیون و ۲۰۰ هزار خانوار افزایش پیدا می‌کنند.

به گزارش ندای مردم ، عباس آخوندی  در حاشیه کلنگ‌زنی ساخت صد واحد مسکونی در محله سیروس گفت:‌ این پروژه آغاز جریان تغییر نگرش به ساخت و ساز مسکن در شهر است و در منطقه سیروس که قلب تهران محسوب می‌شود با اجرای این پروژه‌ها به هویت ملی خود باز می‌گردیم.

وی با بیان اینکه نمی‌خواهیم زندگی مردم را به بیابان‌ها منتقل کنیم، گفت: در این پروژه کیفیت زندگی مردم ارتقا پیدا می‌کند از این رو برای اجرای این پروژه تراکم ۱۲۰ درصدی در نظر گرفته‌ایم و قرار نیست که در ارتفاعات ساخت و ساز شود.

آخوندی با بیان اینکه پروژه ساخت صد واحد مسکونی در محله سیروس در مدت زمان دو سال به اجرا می‌رسد گفت:‌ پس از نوسازی بافت فرسوده وارد نوسازی روبنای این منطقه از جمله درمانگاه‌ها، مدارس می‌شویم البته باید زیرساخت‌هایی مثل شبکه آب، گاز هم در ا ین فرآیند نوسازی مورد توجه قرار بگیرد.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه تراکم فروشی فروش حقوق مردم است گفت: نباید با فروش حق مردم درآمدزایی کرد و تسلیم جریان سوداگرانه شهری نمی‌شویم.

آخوندی با اشاره به برنامه نوسازی ۶۶ هزار هکتار بافت فرسوده در برناه ششم توسعه گفت: ۶٫۶ میلیون نفر چیزی حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار خانوار در این بافت‌های فرسوده زندگی می‌کنند که هدف ما ارتقای کیفیت زندگی ساکنان این مناطق است.

دیدگاه کاربران