عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرعامل بانک مسکن:

سود تسهیلات خرید مسکن در بافت های فرسوده شهری کاهش می یابد

کد خبر: 90229
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۶ - ۱:۱۶ ب.ظ

مدیرعامل بانک مسکن از کاهش ۲ درصدی سود تسهیلات خرید مسکن در بافت های فرسوده شهری به شرط افزایش سرمایه بانک مسکن و کاهش سپرده های قانونی خبر داد

به گزارش ندای مردم، محمد هاشم بت شکن روز سه شنبه در حاشیه مراسم آغاز عملیات اجرای نوسازی ۱۰۰ واحد مسکونی در بافت فرسوده محله سیروس در منطقه مولوی تهران به خبرنگار ایرنا گفت: در صورتی که با حمایت دولت و موافقت بانک مرکزی میزان سپرده های قانونی این بانک کاهش یابد و دولت با افزایش سرمایه بانک مسکن موافقت کند زمینه لازم برای کاهش ۲ درصدی سود تسهیلات خرید مسکن در بافت های فرسوده شهری فراهم می شود.

مدیرعامل بانک مسکن در این مراسم نیز گفت: آمارها نشان می دهد که در ۹ ماه نخست سال جاری میزان تسهیلات خرید مسکن در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۵۵ درصد افزایش یافته که از نظر تعداد واحدهای مسکونی رشد ۲۳ درصدی داشته است.
بت شکن گفت: در سال گذشته نیز بانک مسکن برای خرید مسکن ۷۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده که زمینه خرید ۱۴۰ هزار واحد مسکونی فراهم شده است.
وی با اشاره به عملکرد صندوق پس انداز خانه یکم گفت:تاکنون ۳۳۴ هزار نفر در این صندوق سپرده گذاری کرده اند که ۶۰ هزار میلیارد ریال تجهیز منابع شده است و هر ۶ ماه سپرده های این صندوق دو برابر افزایش می یابد.
بت شکن افزود: در بودجه سال ۹۷ قرار است دولت ۲۵۰۰ میلیارد تومان در بانک مسکن سپرده گذاری کند و ۲۵۰۰ میلیارد تومان نیز بانک مسکن تامین کند تا از محل ۵ هزار میلیارد تومانی منابع مالی سالی ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در بافت های فرسوده شهری ساخته شود و با تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی که به متقاضیان عرضه می شود، سود تسهیلات آن در این بافت ها ۸ درصد به مدت ۱۲ سال بازپرداخت خواهد شد.
وی گفت: یکی از برنامه های مهم بانک مسکن در آینده پرداخت وام ۲۰ میلیون تومانی قرض الحسنه به خریداران واحدهای مسکونی در بافت های فرسوده شهری است به شرط اینکه متقاضیان و زوجین جوان در صندوق پس انداز خانه یکم سپرده گذاری کنند.
بت شکن افزود: تامین منابع مالی برای ساخت واحدهای مسکونی در بافت های فرسوده شهری سالی ۱۰۰ هزار واحد، یکی دیگر از برنامه های مهم بانک مسکن است و بانک آمادگی دارد منابع مالی آن را برای انبوه سازان و شرکت های ساختمانی به ازای هر واحد با ۴۰ میلیون تومان تسهیلات تامین کند.
به گزارش ایرنا، در این مراسم با حضور عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی و سرپرست شرکت بهسازی شهری ایران و معاونین وزارت راه شهرسازی، عملیات اجرایی ساخت ۱۰۰ واحد مسکونی در منطقه سیروس در یکی از محله های جنوب شهر تهران آغاز شد.
گروه سرمایه گذاری بانک مسکن تامین مالی این پروژه را بر عهده دارد تا پس از دو سال این محله در جنوب با هویت ایرانی و اسلامی بازافرینی شود.

دیدگاه کاربران