عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئيس اداره تبليغات اسلامی رباط کریم :

فعالیت ۳۰ خانه قرآن شهری و روستایی در رباط کریم

کد خبر: 90252
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۷ ق.ظ

رئيس اداره تبليغات اسلامی رباط کریم گفت: ۳۰ خانه قرآن شهری و روستایی در این شهرستان مشغول فعالیت در زمینه آموزش قرآن هستند.

به گزارش ندای مردم ،حجت‌الاسلام علی تولائی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی رباط کریم، گفت: ۳۰ خانه قرآن شهری و روستایی در این شهرستان مشغول فعالیت در زمینه آموزش قرآن هستند.

وی افزود: در این مراکز کلاس آموزش قرآن در رشته‌های روخوانی، روان‌خوانی، تجوید، حفظ، مفاهیم و داستان‌های قرآنی ویژه سنین مختلف برگزار می‌شود و علاوه بر فعالیت‌های قرآنی، فعالیت‌های فرهنگی، مذهبی، اردویی و ورزشی نیز از دیگر برنامه‌های این مراکز قرآنی است.
تولائی در تعریف خانه‌های قرآنی، عنوان کرد: خانه قرآن تشکلی مردمی و غيردولتی است که توسط اشخاص حقيقی تأسيس شده و غير سياسی، غير تجاری و غير انتفاعی و دارای ماهيت حقوقی مستقل بوده و مطابق دستورالعمل و ضوابط سازمان تبليغات اسلامی تشکيل شده است که كانونی برای توسعه و ترويج فرهنگ و آموزه‌های قرآنی در شهرها و روستاها به شمار می‌رود.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی رباط کریم اظهار کرد: نشر و ترويج فرهنگ روح‌بخش قرآنی در جوامع، ارتقای سطح دانش و بينش قرآنی آحاد جامعه و تلاش برای ريشه‌كنی بی‌سوادی قرآنی و تلاش در جهت گسترش آموزه‌های قرآنی در بين خانواده‌ها از اهداف تأسیس خانه قرآنی است.

دیدگاه کاربران