عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیر دفتر اجرای طرح های جمع آوری فاضلاب و تصفیه فاضلاب آبفای شهری البرز :

آغاز احداث شبکه فاضلاب غرب رجایی شهر کرج

کد خبر: 90263
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۲ ق.ظ

شرکت آب و فاضلاب استان البرز طرح فاضلاب شهری را در غرب رجایی شهر کرج به طول حدود ۵ کیلومتر آغاز کرد.

به گزارش ندای مردم،ابوالقاسم رمضانی مدیر دفتر اجرای طرح های جمع آوری فاضلاب و تصفیه فاضلاب آبفای شهری البرز روز دوشنبه به ایرنا گفت: عملیات لوله گذاری شبکه فاضلاب و نصب انشعاب به طول ۵ کیلومتر با روش تامین منابع مالی توسط بخش خصوصی و با سرمایه گذاری ۱۰ میلیارد و ۳۷۳ میلیون تومان در شاهین ویلا و اوقافی های رجایی شهر اجرایی شد.

وی افزود: شرکت آبفای البرز در اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی و جذب حداکثری مشارکت های مردمی برای اجرای بخشی از طرحهای فاضلاب کرج اقدام کرده و در ۲ منطقه ی شاهین ویلا و اوقافی ها عملیات شبکه گذاری فاضلاب آغاز شد.

وی افزود: در منطقه شاهین ویلا اجرای ۱۶ هزار و ۲۵۳ متر شبکه به همراه ۲۰۸۰ فقره نصب انشعاب با هزینه نزدیک به ۷ میلیارد تومان از تیرماه آغاز و تاکنون ۵۰۰۰ متر از آن اجرا شده است.

همچنین در محدوده اوقافی ها اجرای ۶۲۸۰ متر شبکه به همراه ۱۲۰۷ فقره نصب انشعاب با هزینه ۳ میلیارد و ۳۷۳ میلیون تومان از مهرماه آغاز و تاکنون ۱۰۰۰ متر آن اجرا شده است.

وی تاکید کرد: قصد داریم در سال ۹۷ با اجرای ۱۰۰ کیلومتر شبکه فاضلاب با روش فاینانس داخلی تمام منطقه شمال غرب شهرستان کرج (محدوده غرب رجایی شهر) را به طور کامل زیر پوشش شبکه ببریم.

تاکنون بیش از ۲۵۰ کیلومتر شبکه فاضلاب در استان البرز اجرا شده که طرح بازیافت پسماندهای فاضلاب برای آبیاری اراضی کشاورزی و مصارف صنعتی نیز در سال جاری کلید خورد.

دیدگاه کاربران