عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون امور شهرداری های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور :

شرط جدید وزارت کشور برای ورود اتوبوس به ناوگان شهری

کد خبر: 90269
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۸ ق.ظ

معاون امور شهرداری های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، از الزام تمامی اتوبوس‌های جدید به منظور مجهز بودن به فیلتر دوده پیش از ورود به چرخه ناوگان حمل‌ونقل خبر داد.

به گزارش ندای مردم، هیربد معصومی اظهار کرد: تمامی خودروهای شخصی، تاکسی‌ها و اتوبوس‌هایی که دارای برگه مجاز معاینه‌فنی نیستند مشمول اعمال قانون بوده و جریمه خواهند شد.

وی تصریح کرد: از این پس تمامی اتوبوس‌هایی که قرار است به تازگی خریداری شده و به ناوگان حمل‌ونقل عمومی افزوده شوند باید مجهز به آخرین استانداردهای روز دنیا بوده و به فیلتر دوده نیز مجهز باشند و این یکی از الزاماتی است قطعا در فرایند تولید لحاظ شده باشد.

معصومی با اشاره به وظایف شهرداری‌ها در خرید اتوبوس‌هایی با مجهز بودن به فیلتر دوده، گفت: با این حال شهرداری‌ها باید اتوبوس‌های دیزلی فعلی را نیز مطابق مصوبه جدید هیات وزیران به فیلترهای دوده تجهیز کنند.

معاون امور شهرداری های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور خاطرنشان کرد: برای معاینه‌فنی خودروهای دوگانه‌سوز نیز فرصتی سه ماهه در نظر گرفته شده تا اقدامات لازم برای افزایش مراکز معاینه‌فنی مجهز به تجهیزات آزمون مخازن C.N.G یا هیدرواستاتیک در شهرها صورت بگیرد زیرا تعداد مراکز تست هیدرواستاتیک که سازمان ملی استاندارد صلاحیت آنها را تایید می‌کند، کافی نیست و معاینه‌فنی این قبیل خو.دروها با تاخیر یا مشکل همراه شده است.

به گزارش تین‌نیوز، دو مقوله معاینه‌فنی و نصب فیلتر دوده بر روی اتوبوس‌های گازوئیل‌سوز مباحث مهمی هستند که به دلیل گستردگی و انباشت مشکلات در این بخش‌ها، در برخی از بازه‌های زمانی شاهد توقف طرح‌ها و یا کندی فرآیند عمل به آنها بوده‌ایم، حال با این اتفاق قطعا بخش بزرگی از پیامدهای ورود اتوبوس‌های فاقد فیلتر دوده از میان برداشته می‌شود.

دیدگاه کاربران