عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار کرج:

عملیات اجرایی مترو ۲ هفته آینده آغاز می شود

کد خبر: 90274
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۱:۱۷ ب.ظ

شهردار کرج با ارایه گزارش کار صد روزه خود، گفت: موضوع قطار شهری کرج را به عنوان دغدغه عمده در بدو آغاز بکار در جلسات کارشناسی پیگیری کردیم و با تامین منابع مالی از دو هفته آینده عملیات اجرایی را آغاز خواهیم کرد.

به گزارش ندای مردم ، اصغر نصیری عصر یکشنبه در نشست مشترک اعضای شورای شهر کرج با استاندار البرز، گفت: زیرساخت های هوشمند سازی شهر را در دستور کار قرار داده ایم و استقرار سیستم های حمل و نقل هوشمند و راه اندازی مرکز کنترل ترافیک شهری انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: به موازات این اقدامات، اصلاح شبکه های معابر شهری و ساماندهی و زیباسازی مسیر اتوبان تهران – کرج در ورودی شهر صورت گرفته است. نصیری گفت: اتوماسیون بخش شهرسازی راه اندازی شده و محاسبات عوارض در شهرداری کرج به صورت الکترونیکی انجام می شود در ادامه صدور گواهی های تک برگی در راستای تحقق سلامت اداری انجام می گیرد.
شهردار کرج گفت: پیگیری و اصلاح طرح تفصیلی شهر کرج با راه اندازی مرکز مطالعاتی در حال بررسی است در حال حاضر نیز ۴۰ درصد کاهش جرایم ساختمانی را شاهد هستیم.
وی افزود: بهسازی و بازآفرینی بافت های فرسوده شهری نیز در حال انجام است. نصیری عنوان کرد: افزایش سطح مشارکت مردم در محلات جزو برنامه های شهرداری است که در قالب سرای محلات پیگیری می شود.
شهردار کرج با اشاره به ساماندهی سدمعابر و دستفروشان در سطح شهر، افزود: زیباسازی و بهسازی معابر شهری در دستور کار سازمان خدمات شهری قرار دارد.
ترافیک، توسعه حمل و نقل عمومی و معابر شهری، پیگیری امتداد خط ۶ مترو تهران، چند خطه شدن راه آهن،توسعه شبکه ایستگاه راه آهن، ساماندهی حلقه دره، ورود بخش خصوصی در حوزه خدمات شهری، کاهش آلودگی هوا، طرح های گردشگری و توسعه شهری، درآمدهای پایدار شهری، زدودن چهره شهر از مناطق حاشیه نشین، از جمله موضوعات طرح شده در این دیدار به شمار می رفت.
محمدعلی نجفی استاندار البرز نیز در این دیدار توصیه هایی را به منظور ساماندهی بهتر و بیشتر به مدیریت شهری کلانشهر کرج ارائه کرد.

دیدگاه کاربران