عضویت در خبرنامه الکترونیک
عضو کمیسیون عمران در مجلس :

کمیته ای از وزارت راه و بانک مرکزی روند نوسازی بافت فرسوده را بررسی کند / مجلس پیگیر نحوه اجرای قوانین بهسازی بافت ناکارآمد

کد خبر: 90332
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۷ ق.ظ

عضو کمیسیون عمران مجلس، با تاکید بر ضرورت نوسازی بافت فرسوده شهری با هدف ایجاد تحول در بازار مسکن، گفت: کمیته ای متشکل از وزارت راه وشهرسازی و بانک مرکزی تسریع در بهسازی بافت فرسوده را پیگیری کند.

به گزارش ندای مردم ،عبدالکریم حسین زاده با انتقاد از عدم همکاری شبکه بانکی برای نوسازی بافت های فرسوده، گفت: بی توجهی به نوسازی بافت های فرسوده هزینه های سنگین تری بر دوش دولت قرار می دهد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از طرح های پیشین دولت ها در حوزه مسکن مانند مسکن مهر، افزود: اگر انتقادی به این طرح وارد است باید با در نظر گرفتن جایگزینی برای آن تحول در بخش مسکن ایجاد کرد.

نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه روند اصلاحی بازار مسکن با سرمایه گذاری در بافت فرسوده و بهسازی آن ممکن می شود، تصریح کرد: سرمایه گذاری واقعی باید در بافت های فرسوده شهری به علت آماده بودن زیرساخت ها انجام شود زیرا با این شرایط هزینه تولید واحدهای مسکونی به شدت کاهش می یابد.

دولت باید تسهیل شرایط بهسازی بافت فرسوده را انجام دهد

وی با تاکید بر اینکه دولت به ویژه وزارت راه و شهرسازی و بانک مرکزی باید تسهیل شرایط بهسازی بافت های فرسوده را انجام دهند، گفت: غفلت از این موضوع ایجاد مسکن های نوساز و بافت های بازسازی شده را با تاخیر مواجه کرده و به این ترتیب خانه دار شدن جامعه هدف با مشکل رو به رو می شود.

حسین زاده با بیان اینکه باید کیفیت زیست شهری ارتقا یابد، افزود: برخورد با عواملی که در راستای نوسازی بافت های فرسوده همکاری نمی کنند باید در غالب کمیته ای متشکل از وزارت راه وشهرسازی، بانک مسکن و وزارت اقتصاد در دستور کار قرار بگیرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه مجلس نیز آماده همکاری با دولت در راستای تسریع در نوسازی بافت های فرسوده است، تصریح کرد: پیگیری قوانین اجرا نشده در این حوزه و برخورد با عوامل آن باید در دستور کار قرار بگیرد.

 

دیدگاه کاربران