عضویت در خبرنامه الکترونیک
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس :

شهرداری های مناطق تهران باید نیروهای مازاد را تعیین تکلیف کنند/شهرداری به علت بدنه گسترده به دولتی مستقل تبدیل شده است

کد خبر: 90337
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۳ ق.ظ

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، در انتقاد به شیوه جذب نیروی شهرداری تهران از مدیران شهری خواست در جهت ساماندهی و تبدیل وضعیت سایر نیروهایشان اقدام کنند.

به گزارش ندای مردم، نادر قاضی‌پور  درباره وضعیت نیروهای کنونی شاغل در شهرداری تهران گفت: اشتغالزایی برای جوانان کشور از اهمیت بسزایی برخوردار است، اما باید تحقق این مهم در پی برگزاری آزمون و تعیین میزان مهارت افراد صورت پذیرد تا متناسب با توانایی آنها در سمت‌های مختلف اداری مشغول به کار شوند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، از توجه به تخصص و مدرک دانشگاهی افراد برای فعالیت در بخش‌های مختلف به عنوان حلقه مفقوده سیستم اداری کنونی شهرداری یاد کرد و ادامه داد: هم‌اکنون شهرداری تهران با بدنه‌ای گسترده به دولتی مستقل و بزرگ تبدیل شده است که بودجه آن چندین برابر بیشتر از برخی وزارتخانه‌ها است.

وی تاکید کرد: اگر شهرداری نیاز به جذب نیرو دارد، باید از طریق فراخوان به استخدام نیروهای متخصص و متعهد بپردازد و تعداد یقه سفیدها که از گذشته تاکنون بدون هیچ زحمتی حقوق بسیار بالایی نیز دریافت می‌کنند را کاهش دهد و بجای حفظ آنها نیروهای کنونی خود به ویژه رفتگران را با تبدیل وضعیت و تامین نیازشان ساماندهی کند، از سوی دیگر شهرداری‌های مناطق باید مجوز داشته باشند تا زیر نظر سازمان استخدامی کشور بر مبنای مصوبه شورای شهر نسبت به تعیین تکلیف نیروهای خود اقدام کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآورشد: ایجاد ترافیک سنگین تهران و تردد تعداد زیادی خودروی تک سرنشین به علت همین مشکل کمبود وسایل نقلیه عمومی و حرکت نامنظم آنها برخلاف زمان‌بندی تعیین شده، ایجاد شده است که در پی آن مردم ناچار هستند، قبل از ساعت ۶:۳۰ صبح از محدوده خارج شده و بعد از پایان ساعت طرح وارد محدوده شوند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با تاکید بر اینکه شهرداری و شورای شهر به تنهایی نمی‌توانند معضلات تهران را رفع کنند، تصریح کرد: هم‌اکنون باید تمام کمیسیون‌ها و فراکسیون‌های مربوطه مجلس در حوزه شهری برای رفع معضلات پایتخت وارد میدان شوند، از سوی دیگر نیروهای مسلح که بیشترین میزان تردد را دارند باید در جهت کمک به شهرداری در جهت رفع این معضلات ورود پیدا کنند

دیدگاه کاربران