عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار منطقه 11تهران :

اولین مسیر گردشگری با دوچرخه در بافت تاریخی و بازدید از مکان های تاریخی پایتخت، ۲۹ دی رونمایی می شود

کد خبر: 90348
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۲ ب.ظ

اولین مسیر گردشگری با دوچرخه در بافت تاریخی و بازدید از اماکن تاریخی پایتخت، از سوی شهرداری منطقه ۱۱ طراحی و روز جمعه ۲۹ دی همزمان با روز هوای پاک با حضور مدیران شهری رونمایی خواهدشد.

به گزارش ندای مردم ، نصراله آبادیان شهردار منطقه ۱۱ با بیان این که بخشي از حصار ناصري، طهران قديم و بسياري از آثار و ابنيه تاريخي شهر تهران كه بيانگر هويت، معماري، هنر و تاريخ پايتخت ايران است؛ در محدوده منطقه ۱۱ قرار گرفته؛ گفت: توجه به حوزه گردشگري، حفظ ميراث فرهنگي و نيز بستر سازي براي رونق اين مهم در اولويت برنامه هاي شهرداري منطقه ۱۱ است.

آبادیان افزود: در همین راستا برای اولین بار در شهر تهران مسیر گردشگری در بافت تاریخی با دوچرخه طراحی شده است که همزمان با ۲۹ دی و روز هوای پاک توسط جمعی از مدیران شهری رونمایی خواهد شد.

به گفته آبادیان پیش از این ۴ مسیر گردشگری در منطقه ۱۱ طراحی شده بود؛ اما این نخستین بار است که در شهر تهران گردشگری با دوچرخه در بافت تاریخی تعریف می شود .

وی خاطر نشان کرد : طی ماه های آینده در این محدوده تورهای گردشگری برگزار خواهیم کرد و تلاش ما این است که امسال با بهبود خدمات، تورهای گردشگری را با مزیّت بیشتری نسبت به سال های قبل برگزار کنیم و شرایط بازدید شهروندان از مکان های تاریخی را تسهیل بخشیم.

بر اساس این گزارش اولین مسیر گردشگری با دوچرخه در بافت تاریخی شهر تهران شامل بازدید از میدان تاریخی حسن آباد، موزه ثبت احوال، خانه و موزه مقدم، خانه پروفسور عدل، موزه قرآن کریم، میدان حر و خانه تیمور تاش (موزه جنگ ) می شود.

دیدگاه کاربران