عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار منطقه 20 :

آماده باش مدیریت شهری منطقه ۲۰برای بارش های زمستانه

کد خبر: 90360
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۶ - ۱:۳۲ ب.ظ

شهردار منطقه ۲۰ از آماده باش تیم های اجرایی مدیریت شهری این منطقه همزمان با ورود سامانه بارشی جدید و رصد آنلاین نقاط آبگیر احتمالی خبرداد.

به گزارش ندای مردم، سید احمد صفوی با بیان این مطلب گفت: تدابیر لازم برای مدیریت به موقع بحران های احتمالی در زمان بارش های زمستانه از سوی مدیریت شهری انجام شده است و تیم های اجرایی برای اعزام به نقاط حساس و آبگیر احتمالی در آماده باش هستند.آماده باش مدیریت شهری منطقه ۲۰برای بارش های زمستانه

صفوی با اشاره به اینکه پاکسازی مسیلها و کانال های هدایت آب های سطحی از برنامه های مستمر و اولویت دار مدیریت شهری بوده است، افزود: نقاط حساس و مهم منطقه نیز از طریق ۳۰ دوربین نظارت تصویری در میادین و بزرگراه های شهری آنلاین رصد می شوند تا در صورت بروز بحران های احتمالی در کمترین زمان رفع خطر شود.
وی استفاده از حمل و نقل عمومی در زمان بارش را بهترین گزینه برای کاهش ترافیک بین شهری برشمرد و گفت: با توجه به ورود سامانه بارشی جدید و بارش های زمستانه، ناوگان حمل ونقل عمومی در موقعیت های پرمسافر تقویت شده است تا تردد شهروندان به سهولت انجام شود.
صفوی ادامه داد: ۱۴ سایت برف روبی نیز در موقعیت های مهم و قابل دسترس از جمله بزرگراه شهید کریمی و خیابان های شهید نبی پور، شهید دستواره، شهید رجایی، ورامین، دهخدا و میادین مادر، شهید بروجردی و شهید حسن زاده تجهیز به ملزومات برف روبی هستند و در صورت نیاز مورد استفاده قرار می گیرند.
وی یادآور شد: ۱۸۰ مخزن ویژه ملزومات ضدیخ در سایت های برفروبی جانمایی شده و در صورت نیاز و تقاضا در زمان بارش، ۷۰ مورد نیز آماده نصب است.
شهردار منطقه ۲۰ به لزوم مشارکت شهروندان نیز اشاره کرد و یادآور شد: شهروندان با اطلاع دقیق نشانی آبگرفتگی و یا آب ماندگی های احتمالی سطح شهر، از طریق سامانه ۱۳۷ می توانند با مجموعه مدیریت شهری مشارکت کنند.

دیدگاه کاربران