عضویت در خبرنامه الکترونیک
استاندار البرز:

فجر انقلاب اسلامی و گام های بلند برای توسعه البرز

کد خبر: 90561
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۲:۴۳ ب.ظ

سی و نهمین فجر انقلاب در البرز علاوه بر برگزاری آیین هایی در مناطق مختلف شهری و روستایی، به منظور گرامیداشت آرمان های انقلاب اسلامی و زنده کردن یاد و خاطره شهدا با افتتاح پروژه های عمرانی دستاوردهایی را به همراه داشت که هرچه بیشتر این استان را درمسیر توسعه قرار می دهد.

به گزارش ندای مردم، براساس اعلام استاندار البرز قرار است در این دهه ۲۲۸ پروژه عمرانی، صنعتی، تولیدی، کشاورزی و خدماتی با ارزش ۲ هزار و ۹۰۸ میلیارد تومان در البرز به بهره برداری برسد.

اشتغالزایی، مشارکت هرچه بیشتر بخش خصوصی در اجرای این طرح ها که از جنوبی ترین شهرستان البرز( اشتهارد) تا شمالی ترین شهرستان آن ( طالقان ) را در برمی گیرد، بارقه امیدی را برای صنعتگران، تولیدکنندگان و مردم ایجاد می کند که نشان از توجه دولت تدبیر و امید به پیشرفت این استان دارد.
حضور میدانی مسئولان کشوری و استانی در شهرستان ها و افتتاح واحدهای تولیدی مختلف خبر از توسعه ای پایدار را در البرز می دهد که می تواند بخشی قابل توجهی از مشکلات را مرتفع سازد.
از سوی دیگر با توجه به اینکه بخشی از پروژه های پیش بینی شده در ایام الله دهه فجر برای افتتاح مربوط به حوزه های ورزشی، فرهنگی،اشتغال و راه است امید آن می رود بتواند گره گشایی لازم را در کمبود سرانه های ورزشی و فرهنگی و حل مشکل بیکاری داشته باشد.
برنامه های ایام الله دهه فجردرالبرز به صورت منسجم با حضور و عطرافشانی گلزار شهدا، افتتاح طرح های عمرانی در مناطق مختلف شهری و روستایی، نشست استاندار البرز با تولیدکنندگان و رصد آخرین وضعیت تولید دراین استان، دیدار با خانواده شهدا و بررسی وضعیت این سرمایه های انقلاب اسلامی همراه بوده است.
افتتاح کارخانه آرد ماهدشت با اشتغالزایی برای ۶۰ نفر، برگزاری نمایشگاه توانمندی های صنعت و خدمات البرز با حضور٢٠٠ شرکت تولیدی، بهره برداری از سالن ورزشی چند منظور در کمالشهر با ۹ هزار مترمربع و دو زمین چمن مصنوعی در ۲ هزار و ۵۰۰ متر بنا با سرمایه گذاری هفت میلیارد تومان، واحد تولید کننده لوازم یدکی خودرو با اعتباری بالغ بر ۱۶ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۲۷۰ نفر از جمله این پروژه ها بود.
بهره برداری از هنرستان ۲۴ کلاسه خیرساز با صرف ۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان، احداث آموزشگاه ایران خودرو با اعتبار یک میلیارد و۲۰۰ میلیون تومان،گازرسانی به روستای افشاریه از توابع بخش مرکزی ساوجبلاغ با اعتبار بالغ بر۲ میلیارد تومان و به طول ۲۲ کیلومتر شبکه توزیع و۳۰۰ انشعاب از دیگر طرح های افتتاح شده دراین ایام در استان البرز بود.
بهره برداری از ۲ طرح بزرگ صنعتی شامل تصفیه خانه مدرن صنعتی و طرح توسعه فاز دوم تولید فرکتوز در پالایشگاه غلات گروه صنعتی و پژوهشی زر از دیگر پروژه های افتتاحی بود با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، عیسی کلانتری رییس سازمان حفاظت محیط زیست و علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی در شهرستان ساوجبلاغ استان البرز در پنجمین روز از دهه فجر به بهره برداری رسید.
کلنگ زنی احداث نیروگاه برق با سوخت بیوگاز و بیواتانول برای نخستین بار در کشور از دیگر برنامه های سفر یک روزه ستاری، کلانتری و شمخانی به استان البرز بود.
علاوه براین افتتاحیه ها برخی از ظرفیت های مهم تولیدی کشوری در البرز نیز از جمله مرکز تولید کیسه های خون از دیگر مراکزی بود که توسط معاون علمی وفناوری رئیس جمهوری بازدید شد.
این مرکز با ظرفیت تولید ۱۰میلیون کیسه خون در سال که ۲٫۵میلیون کیسه مصرف داخلی ومابقی صادراتی است.
مرکز تولید کیسه های خون با اشتغالزایی برای ۴۰۰نفر با زیربنای هفت هزار مترمربع احداث شده است.
۲ مرکز پت اسکن (مرکز تشخیص انواع سرطان ها) و مرکز تولید کیسه خون در منطقه ویژه اقتصادی پیام اکنون به صورت آزمایشی فعالیت دارند و به زودی فعالیت رسمی خود را آغاز می کنند.
۲ مرکز تعمیر موتورهواپیما و تولید قطعات الکترونیکی خودرو از دیگر مکان هایی بودند که توسط معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در منطقه اقتصادی پیام مورد بازدید قرار گرفت. فاز نخست پالایشگاه غلات زر سال گذشته با حضور رییس جمهوری افتتاح شده بود.
در ششمین روز از ایام الله دهه فجر استاندارالبرز به همراه سایر مدیران و مسئولان استانی و شهرستانی در شهرستان فردیس حضور یافته تا بخشی دیگر از پروژه های موثر در چرخه اقتصادی این استان را در فردیس افتتاح و مسیر توسعه را شتاب دهد.

دیدگاه کاربران