عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس شورای شهر تهران :

شکاف اجتماعی در جامعه را عمیق‌تر نکنید

کد خبر: 90625
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۶ ق.ظ

رئیس شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه باید براساس قانون عمل کرد، گفت: در این میان نباید به مدیریت شهری اتهام مخالفت با فرهنگ دینی زده شود و نه به جامعه مذهبی اتهام رانتخواری، اینگونه رویکردها بجای حرکت بسمت وحدت، شکاف اجتماعی را در جامعه عمیق تر می کند.

به گزارش ندای مردم، محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران در چهل و پنجمین جلسه شورای شهر تهران در آغاز جلسه با بیان اینکه اصلاح نظام مدیریت مالی و تامین وتخصیص اعتبارات شهرداری ومدیریت شهری تهران، فرایندی پیچیده وحساس است، گفت: این فرایند باید از یکسو هدفمند و با سرعت و شتاب مناسب و در عین حال، باید حساب شده باشد تا به بی‌ثباتی ساختار و آسیب دیدن امنیت روانی کارکنان و فعالان در حوزه شهرداری نیانجامد و سرمایه اجتماعی مدیریت شهری را دچار خدشه وکاستی نسازد.

او ادامه داد: بنابراین دامن زدن به انتظارات که نظام مالی مدیریت شهری بصورت دفعی و یک شبه اصلاح شود، تنها به سرخوردگی جامعه و افزایش شکاف شهروندان ومدیریت شهری می انجامد، اصلاحات باید مستمر وگام به گام باشد.

هاشمی سیاست شورای پنجم و مدیریت شهری تهران را ساماندهی اعتبارات فرهنگی و اجتماعی و شفاف سازی در تامین وتخصیص بودجه خواند و افزود: این سیاست نباید به مخالفت با فعالیتهای مذهبی در سطح شهر تعبیر گردد.قانون تکالیف و وظایف دستگاههای مسئول را در حیطه فعالیت خود مشخص کرده و متاسفانه اکنون بسیاری از وظایف و تکالیف قانونی مدیریت شهری بر زمین مانده است که باید این فعالیتها را اولویت بندی نموده وبراساس منابع و اعتبارات، پیگیری گردد.

رئیس شورای شهر با تاکید بر اینکه باید بر اساس قانون عمل کرد، ادامه داد: در این میان نباید به مدیریت شهری اتهام مخالفت با فرهنگ دینی زده شود ونه به جامعه مذهبی اتهام رانتخواری، اینگونه رویکردها بجای حرکت بسمت وحدت، شکاف اجتماعی را در جامعه عمیق تر می کند.

هاشمی در انتها تصریح کرد: نکته دوم، مشکلات ساختاری در نظام بودجه نویسی و تامین منابع وهزینه کرد شهرداری تهران است که طبیعتا این ساختار ظرف چندماه قابل جایگزینی نیست و به همین دلیل کار شورا در بررسی و اصلاح لایحه بودجه و راستی آزمایی اعمال سیاست های مدیریت شهری در بودجه کار را دشوار می کند و به نتیجه رسیدن آن، تلاش بیشتر اعضای شورا ومسئولان شهرداری و صبوری بیشتر افکار عمومی را می طلبد.

دیدگاه کاربران