عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون امور شهری و فضای سبز منطقه 5 :

لایروبی مسيل ها و کانال های غرب تهران در فصل بارش

کد خبر: 90664
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱:۱۰ ب.ظ

معاون امور شهری و فضای سبز منطقه ۵ گفت:به منظور جلوگيری از آب گرفتگی و آلودگی های زيست محيطی و مدیریت روان آب ها، مسيل ها و کانال های منطقه ۵ پایتخت درفصل بارش، پاک سازی و لايروبی شد.

به گزارش ندای مردم ،علیرضا علی بخشی معاون امور شهری و فضای سبز منطقه ۵ اظهار کرد: با هدف جلوگیری از بروز حوادث غیر مترقبه و جاری شدن سیل، با انجام بازدیدهای روزانه از رودخانه ها و رفع آب گرفتگی از کانال های سرپوشیده ، عملیات پاک سازی آب روها انجام و وقوع سیلاب و احتمال خطر پذیری در مسیل های غرب تهران کنترل شده است .

علی بخشی با اشاره به اینکه بیش از ۳۵هزار متر مسیل و کانال در سطح منطقه ۵ واقع شده است، اظهار داشت: مسيل ها و کانال های وسک، زرنو، الوند، شقایق، آزادی، دره زغالی و… پاک سازی و لايروبی شدند.

وی همچنین از لايروبی مکانيکی مسیل صادقیه خبر داد و افزود: این مسیل به طول ۴هزار متر طول از فلکه دوم صادقیه آغاز و به رودخانه کن متصل می شود و با توجه به اینکه بستر مسیل به صورت طبیعی بوده وحجم قابل توجهی از رسوبات درکانال انباشته می شود بنابراین لایروبی امری اجتناب ناپذیر است .بدین منظور جمع آوری و دپوی این رسوبات به صورت مکانیزه انجام شد.

معاون شهردار منطقه پاکسازی کانال های سر پوشیده و حوضچه های رسوب گیر در مسیل ها و رودخانه ها را از دیگر اقدامات انجام شده عنوان کرد .

وی افزود: با جمع آوری رسوبات و ضایعات از رودخانه های غرب تهران، ظرفیت مسیل های منطقه ۵ افزایش یافته و آماده بارش های احتمالی شد.

دیدگاه کاربران