عضویت در خبرنامه الکترونیک
وزیر ارتباطات:

یامک های مزاحم آزار دهنده است

کد خبر: 90713
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۲:۴۳ ب.ظ

آذری جهرمی در مورد پیامک‌های ارسالی برای تلفن‌های همراه اظهار داشت: این پیامک‌ها، مزاحم و آزاردهنده است و برای ما هم می‌آید. یک سری از این پیامک های مزاحم ابزار تبلیغاتی هستند زیرا بیلبورد شهری و تبلیغات صداوسیما گران است.

به گزارش ندای مردم ،محمّدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات، اظهار داشت: تکالیفی برای دستگاهی مختلف برای تقویت پیام‌رسان‌های داخلی تصویب شده بود که در مورد بخش‌های مربوط به وزارت ارتباطات به طور مرتب با مدیران پیام‌رسان‌های داخلی جلسه داریم و به نظر می‌رسد آن بندهایی که مربوط به این وزارت‌خانه بوده به نحو قابل قبولی انجام شده است.

وی ادامه داد: در مورد سایر دستگاه‌ها، در هفته گذشته مکاتباتی را با دستگاه‌های مختلف به خصوص با وزارت ارشاد، آموزش و پرورش، صدا و سیما و دادستان داشته‌ایم که بندهایی که مربوط به آنها بوده را پیگیری کرده‌ایم.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه از لحاظ مسائل فنی و سخت افزاری و نرم افزاری اقدامات خوبی در ارتباط با این پیام‌رسان‌ها انجام شده اظهار داشت: به نظر می‌رسد که نسبت به چند ماه گذشته وضعیتشان به شکل قابل قبول بهبود یافته است. امیدواریم سریع تر زیرساخت های لازم فراهم شود که آن‌ها بتوانند رشد قابل قبولی داشته باشند.

آذری جهرمی از تدوین پیش نویس اعتبار ۵۰۰ میلیاردی برای حمایت از کسب و کارهای نوپا خبر داد و در مورد پیامک‌های ارسالی برای تلفن‌های همراه اظهار داشت: این پیامک‌ها، مزاحم و آزاردهنده است و برای ما هم می‌آید. یک سری از این پیامک های مزاحم ابزار تبلیغاتی هستند زیرا بیلبورد شهری و تبلیغات صداوسیما گران است.

وی بازار تبلیغات را ۳۰۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: بخشی از بانک اطلاعاتی که در اختیار پیامک های مزاحم است از ناحیه اپراتورها بوده که در این زمینه، به آنها تذکر داده ایم.

 

دیدگاه کاربران