عضویت در خبرنامه الکترونیک
اداره کل هواشناسی تهران :

هشدار هواشناسی نسبت به آبگرفتگی معابر در تهران

کد خبر: 90733
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۳:۳۹ ب.ظ

اداره کل هواشناسی تهران با اعلام تداوم بارش ها در استان تا ظهر یکشنبه، نسبت به احتمال سیلابی شدن مسیل ها و آبگرفتگی معابر شهری ، مه گرفتگی و لغزندگی جاده ها هشدار داد.

به گزارش ندای مردم، اداره کل هواشناسی استان تهران روز یکشنبه با صدور اخطاریه ای اعلام کرد: در پی فعالیت سامانه بارشی تا ظهر یکشنبه در استان و شدت یافتن آن از اوایل امشب تا صبح فردا و وقوع رخداد رعد و برق، احتمال سیلابی شدن مسیل ها و آبگرفتگی معابر شهری وجود دارد.

دراین اخطاریه تصریح شده، بار ها در ارتفاعات به صورت برف است که به دلیل وزش باد شدید احتمال کولاک برف دور از انتظار نیست.
اداره کل هواشناسی استان تهران توصیه کرده برای پیشگیری از خطرات احتمالی ناشی از آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها، تمهیدات لازم اتخاذ شود.
براسا گزارش اداره کل هواشناسی استان تهران، با گذر امواج کم دامنه تراز میانی تا فردا وضعیت جوی استان نیمه ابری تا ابری، در بعضی ساعات همراه با بارش باران با احتمال رعد و برق و وزش باد خواهد بود.
وضعیت جوی استان تهران در روز دوشنبه نیز کمی ابری گاهی همراه با وزش باد پیش بینی شده که با ورود سامانه بارشی دیگری از بعدازظهر دوشنبه به تدریج با افزایش ابر همراه خواهد بود.
همچنین براساس این گزارش، برای روز سه شنبه نیز بارش باران و در ارتفاعات برف، باران و مه پیش بینی می شود.

دیدگاه کاربران