عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه 11 تهران :

بیش از ۱۵۰ هزار مترمربع فضای پارکینگ در مرکز پایتخت وجود دارد

کد خبر: 90751
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۱ ق.ظ

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۱۱ تهران از وجود بیش از ۸ هزار و ۶۳۰ ظرفیت پارک خودرو در انواع پارکینگ های موجود این منطقه خبر داد.

به گزارش ندای مردم ، سجاد زارع صفت با اشاره به این که پارکینگ های منطقه ۱۱ تهران در سه دسته طبقاتی، مکانیزه و همسطح تقسیم بندی می شوند؛گفت: مجموع ظرفیت پارکینگ های طبقاتی این محدوده از شهر تهران، ۴ هزار و ۵۸۴ جای پارک است که از این تعداد، ۳ هزار و ۵۳۴ فضای پارک، متعلق به شهرداری و یک هزار و ۵۰ مورد هم متعلق به بخش خصوصی است.

وی تعداد پارکینگ های طبقاتی این منطقه را ۱۱ مورد و مجموع مساحت آن ها را  ۶۰ هزار و ۴۷ مترمربع عنوان کرد و افزود: در مجموع ۷۷ درصد فضای پارکینگ های طبقاتی منطقه در مالکیت شهرداری و ۲۳درصد مربوط به بخش خصوصی است.

زارع صفت از پارکینگ های طبقاتی بازار موبایل ایران، کاوه و کرمانیان به عنوان پارکینگ هایی نام برد که به ترتیب، یک هزار و ۸۰۰، ۶۱۰ و ۵۱۴ فضای پارک دارند و از ظرفیت بالاتری نسبت به سایر پارکینگ های مشابه برخوردارند.

معاو.ن حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۱۱ به مجموع ظرفیت پارکینگ های همسطح این منطقه هم اشاره کرد و ادامه داد: ۸ هزار و ۶۳۶ فضای پارکینگ همسطح در منطقه وجود دارد که  یک هزار و ۷۹ مورد، معادل ۲۷ درصد در مالکیت شهرداری  و ۲ هزار و ۸۵۳ فضای پارک، معادل ۷۳ درصد از کل فضاهای پارکینگ مسطح، متعلق به بخش خصوصی است.

زارع صفت در عین حال، مجموع مساحت کل پارکینگ های همسطح منطقه ۱۱ را یکصد و ۵۲ هزار و ۸۰۴ مترمربع عنوان کرد.

او در بخش دیگری از سخنانش، به پارکینگ های مکانیزه موجود در این منطقه نیز اشاره کرد و اظهار داشت: در مجموع ۴ پارکینگ مکانیزه در این محدوده از پایتخت وجود دارد که مالکیت همگی آن ها در اختیار شهرداری است و مجموع فضای پارک آن ها ۱۲۰ و مساحتی بیش از ۲۰۰ مترمربع دارند

دیدگاه کاربران