عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون امور مناطق شهرداری تهران :

اجرای پروژه های فرامنطقه ای جنوب تهران با اعتبار ۶۷۷ میلیاردی

کد خبر: 90808
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۶ ب.ظ

معاون هماهنگی امورمناطق شهرداری تهران در جریان بازدید از پروژه های احداثی منطقه ۲۰ با تاکید بر بهره برداری از مجموعه فرهنگی برج طغرل گفت: این منطقه از نظر قدمت تاریخی، موقعیت مذهبی و گردشگری مورد توجه است که پتانسیل مطلوبی برای جلب مشارکت شهروندی محسوب می شود.

به گزارش ندای مردم ،حسن رباطی با بیان این مطلب افزود: پروژه مجموعه فرهنگی برج طغرل از پروژه های تاثیرگذار و فرامنطقه ای است که با توجه به پیشرفت کاری، قابلیت بهره برداری از فازهای آماده آن وجود دارد تا مردم هر چه سریع تر از خدمات فرهنگی و خدماتی این طرح بهره مند شوند.
رباطی ضمن بررسی موانع اجرایی پروژه ترافیکی دسترسی بزرگراه آزادگان به بلوار شهید دستواره گفت: پروژه های شاخصی که از مهمترین مطالبات شهروندان است در اولویت مدیریت شهری تهران قرار دارد تا سطح رضایتمندی آنها افزایش یابد.
وی منطقه ۲۰ را یکی از سه منطقه ویژه شهر تهران برشمرد و افزود: این منطقه از لحاظ قدمت تاریخی، موقعیت مذهبی و یکی از ورودی های شهر تهران جایگاه ویژه ای دارد و نیازمند کارهای ویژه در حوزه های گردشگری، تفریحی و آموزشی است.
مراسم پیاده روی اربعین نمونه بارز تقویت مشارکت مردمی در منطقه ۲۰ بود
رباطی به شعار مدیریت شهری تهران مبنی بر امید، شکوفایی و مشارکت مردم اشاره کرد و گفت: مراسم مردمی پیاده روی اربعین نمونه بارزی از تقویت مشارکت مردمی بود که در منطقه ۲۰ نیز با بسترسازی مناسب، جلب مشارکت شهروندی در قالب استفاده از توانمندی هیئات و نهادهای مردمی به خوبی محقق شد.
معاون شهردار تهران ضمن قدردانی از رشد و پیشرفت قابل ملاحظه عملکرد منطقه ۲۰ افزود: با توجه به نزدیک شدن به پایان سال و تعطیلات نوروزی، همزمان با مراسم های ملی ومذهبی در محل های ورودی شهر، محل های تفرجگاهی و اماکن مذهبی بیش از پیش بایستی آمادگی خدمت رسانی به شهروندان را داشت.

ارائه راهکارهای مبتنی بر خرد جمعی مهمترین پیامد نظارت ستادی
سید احمد صفوی شهردار منطقه ۲۰ نیز در جلسات نظارت ستادی را مثبت ارزیابی کرد و گفت: نظارت های سازمان یافته ستادی موجب می شود اقدامات و تنگناهای فعالیت های اجرایی از نزدیک مورد بررسی قرار بگیرد و راهکارهای عملیاتی بر اساس گفتگو و بهره مندی از خرد جمعی ارائه شود.
صفوی روش و تحلیل دقیق فعالیت ها منطبق بر سیاست های ستادی را مهم برشمرد و افزود: با حل و فصل مسائل پیش روی اجرای پروژها، روند عملیاتی طرح های شهری تسریع و تسهیل می شود که ارائه خدمات اثرگذار به شهروندان از مهمترین پیامد های آن است.
منطقه ۲۰ نیازمند فعالیت های شبانه روزی در مراسم های مناسبتی است
وی با اشاره به اینکه خدمت به هم جواران حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) توفیق ارزشمندی است که نصیب همکاران شهرداری منطقه ۲۰ شده است، گفت: خدمت رسانی به حضور میلیونی مردم در اربعین حسینی، امر نگهداشت در بارش کم سابقه اخیر، فعالیت های مناسب با دهه مبارک فجر و بستر سازی برای مراسم راهپیمایی۲۲ بهمن شهرری از جمله فعالیت های ویژه در منطقه ۲۰ بوده است که علاوه بر فعالیت های جاری مدیریت شهری انجام شده است.

صفوی با بیان اینکه موقعیت ویژه منطقه ۲۰، کار و فعالیت شبانه روزی در همه اوقات به خصوص در مناسبت های و مراسم های ملی و مذهبی را می طلبد، افزود: این منطقه نیازمند توجه و نگاه ویژه است تا بتواند بهترین خدمات را به شهروندان، زائران و گردشگران ارائه کند.
اجرای پروژه های فرامنطقه ای جنوب تهران با اعتبار ۶۷۷ میلیاردی
وی به اعتبار ۹۲۰ میلیارد تومانی این منطقه جنوبی در سال ۹۶ اشاره کرد و گفت: ۲۴۳ میلیارد تومان بودجه ابلاغی منطقه بوده است و ۶۷۷ میلیارد تومان نیز بابت ساخت پروژه های فرامنطقه ای از حوزه ستادی به این منطقه اختصاص یافته است.
صفوی بودجه اختصاصی حوزه ستادی را ۲٫۸ برابر بودجه مصوب و ابلاغی منطقه ۲۰ برشمرد و افزود: پیشرفت و شکوفایی منطقه جنوبی تهران که طبق فرموده مقام معظم رهبری، قبله تهران محسوب می شود، مرهون حمایت های ویژه مدیریت شهری تهران است.
احسان کاظم نیا قائم مقام معاونت هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران نیز حضور خیل عظیم شهروندان، زائران و گردشگران را پتانسیل خوبی برای منطقه برشمرد و بر اجرای طرح های ویژه در زمینه اطلاع رسانی و امور فرهنگی پیرامون حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) تاکید کرد.
جلسه نظارت ستادی منطقه ۲۰ با ارائه گزارش های موضوعی از سوی مصطفی موسوی مدیر کل هماهنگی و نظارت و پیگیری امورمناطق و حسن حاج بزرگی مشاور معاونت هماهنگی و امورمناطق شهرداری تهران ادامه یافت.
بر اساس این گزارش معاون هماهنگی امورمناطق شهرداری تهران در جریان این نظارت ستادی از پروژه های دسترسی آزادگان به بلوار شهید دستواره، بوستان تخصصی خانواده، پایانه پارک سوار مترو جوانمرد قصاب و مجموعه فرهنگی برج طغرل بازدید میدانی داشتند و برای تسریع در اجرای این پروژه ها، موارد لازم مورد بررسی قرار گرفت.

معاون امور مناطق شهرداری تهران :۲۰درصد میراث شهر تهران در منطقه ۱۱ قرار دارد
معاون امور مناطق شهرداری تهران روز گذشته در نظارت ستادی منطقه ۱۱ گفت: ۲۰ درصد میراث فرهنگی و تاریخی پایتخت در این منطقه قرار گرفته که از لحاظ مذهبی و نگهداشت مکان های قدیمی اهمیت دارد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۱، نظارت ستادی معاونت هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران در منطقه ۱۱ با بازدید از پروژه های در دست اقدام و طرح های پیشنهادی با حضور دکتر رباطی، مدیران کل، شهردار و جمعی از معاونین این منطقه برگزار شد.
حسن رباطی معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران در بازدید از مسجد در حال ساخت امام محمد باقر (ع) در تقاطع خیابان اسکندری و امام خمینی، گذر شهریار حد فاصل تئاتر شهر تا تالار وحدت و نیز بازدید از تالار وحدت ضمن ارزشمند خواندن پروژه های مذهبی و فرهنگی در هسته مرکزی شهر تهران، مشارکت بین مردم و مدیریت شهری را برای ارتقای کیفیت اجرای پروژه و نیز حفظ و نگهداشت آن ها حائز اهمیت دانست.
در ادامه بازدیدهای میدانی از سطح منطقه ۱۱ جلسه نظارت ستادی با بررسی اقدامات انجام شده و ارزیابی نواحی چهارگانه این منطقه در ارائه خدمات شهری برگزار شد.
در این نشست رباطی با بیان این که منطقه ۱۱ در بخش های مذهبی و مرمت و نگهداشت میراث و مکان های تاریخی این بخش از پایتخت پویا است؛ گفت: ۲۰ در صد از میراث طهران قدیم و مکان های تاریخی پایتخت در منطقه ۱۱ قرار گرفته که برای مدیریت شهری اهمیت ویژه ای دارد.
وی همچنین گذر فرهنگی و کار کرد ارتباطی بین تالار وحدت و تئاتر شهر را به عنوان یکی از مکان های مهم بخش هنر در سطح کشور دانست که تأثیر فرا منطقه ای دارد و مدیریت شهری در طول سال به مناسبت های خاص میزبان مهمانان بسیاری از تمام نقاط کشور است و تأمین آسایش و رفاه برای این شهروندان به عهده شهرداری است.
معاون امور مناطق شهرداری تهران با تأکید بر این که مشارکت اجتماعی در مدیریت شهری با مشارکت عامه مدم امکان پذیر است؛ خاطر نشان کرد: تولید ثروت برای شهر و شهروندان اهمیت دارد و با مشارکت شهروندان امکان پذیر خواهد بود که شهرداری باید در این بخش گام های بلند تری بردارد و سازو کاری فراهم شود که مردم تشریک مساعی بیشتری داشته باشند.
رباطی همچنین اظهار کرد: مسئله نگهداشت شهر جزء مسائل ذاتی شهرداری است و باید بتواند کارکردی با بیشترین بهره وری داشته باشد.
اوضمن بیان اهمیت بازپیرایی مکان ها، گذرها و خیابان های واجد ارزش فرهنگی و تاریخی،اذعان کرد: این اقدامات زمانی زیباتر خواهد بود که ایجاد انگیزه برای ساکنین محله ها کرده و مشارکت آنان را به دنبال داشته باشد.
رباطی اجرای ۲ پروژه مذهبی نوسازی مسجد پنبه چی و مسجد رضوی را که با مشارکت شهروندان انجام شده بود؛ نمونه بسیار خوبی برای اجرای پروژه های مشارکتی با مردم عنوان کرد و از مدیران شهری خواست تا بازپیرایی محله و نمای شهری را نیز با مشارکت مالکین به اجرا در آوردند.
همچنین نصراله آبادیان ضمن تشریح موقعیت منطقه ۱۱ در شهر تهران با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده ، طرح ها و پروژه های در دست اجرا و برنامه های آتی ، چالش های مدیریت شهری در هسته مرکزی شهر تهران و راهکارهای رفع مشکلات را بیان کرد.
آبادیان با اشاره به ویژگی های منطقه ۱۱ در موضوعات فرهنگی ، اقتصادی ، سیاسی و … به اهمیت وجود ۱۹ بورس در این منطقه اشاره کرد و گفت: برنامه های مفصلی در بازنگری طرح تفصیلی داریم که از این موضوع به عنوان مزیت مثبت استفاده خواهیم کرد.
وی به تشریح برخی پروژه های آتی در این منطقه از جمله عقب نشینی خیابان کمالی (دافوس) ، گذر شهریار ، باز پیرایی حد فاصل میدان قزوین _رازی _ مولوی به طول ۲۸۴۲ متر طول با هدف تأثیر گذاری در ارتقای کیفیت جداره ها و گردشگری و نیز مطالعات زیر سطحی میدان راه آهن به مساحت ۲ هکتار پرداخت و با ارائه گزارشی از وضعیت سینماهای منطقه ابراز امیدواری کرد که طرح باز زنده سازی سینماهای متروک سطح منطقه با برنامه های جدید مدیریت شهری به اجرا در آید.

معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران در جلسه نظارت ستادی منطقه ۱۰ تاکید کرد؛
هدایت سکان مدیریت شهری با سیاستگذاری و عمل به صورت همزمان
حسن رباطی معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران در جلسه نظارت ستادی منطقه ۱۰ ضمن بازدید از پروژه های عمرانی، ترافیکی و خدمات شهری در نشست ارزیابی بر سکانداری موفق مدیریت شهری با حرکت همزمان سیاستگذاری و عمل تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۰، معاون هماهنگی و امور مناطق و هیئت همراه با حضور در منطقه ۱۰ از پروژه های منطقه بازدید کردند و درجریان روند اقدامات و مشکلات اجرایی و اعتباری این پروژه ها قرار گرفتند. در ادامه، جلسه نظارت و ارزیابی در ساختمان ستادی منطقه برگزار شد. در این نشست سهیلا صادق زاده شهردار منطقه ضمن تشریح نتایج اقدامات شاخص منطقه در موضوعات:” کنترل و نظارت بر وضعیت نگهداشت شهر، صرفه جویی در هزینه ها، تاکید بر درآمدهای پایدار، تملک املاک معارض، بافت فرسوده، مشارکت مردمی و اقدامات ترویجی و آگاهی رسانی” گزارشی از اهم موضوعات منطقه ارائه داد.
وی دغدغه اصلی و رویکرد منطقه را برنامه ریزی برای ارتقاء کیفیت زندگی و تلاش برای حفظ ایمنی و ایجاد امنیت برشمرد و افزود: تشکیل کمیته نظارت و پیگیری در راستای کنترل ساخت و ساز بر مبنای اصول شهرسازی و نوسازی بافت های فرسوده با توجه به موقعیت خاص منطقه از اهم اقداماتی است که در دست اجراست .
شهردار منطقه همچنین هدف اصلی منطقه را بهره گیری از رویکردهای جدید در حوزه طراحی شهری را که ملاحظات ساده، کم هزینه و ماندگار در بر دارد عنوان کرد.
در ادامه دکتر رباطی نیز ضمن ارزیابی مثبت از تلاش های صورت گرفته در منطقه به ویژه برنامه ۲۲ بهمن، با اشاره به نگاه ویژه مدیریت شهری در دور جدید بر مبنای ایجاد آرامش و آسایش برای شهروندان، تحقق این امر را مستلزم همفکری، هم اندیشی و بهره گیری از خردجمعی توسط مدیریت شهری منطقه برشمرد و خاطرنشان کرد: نظام کارآمد در راستای توجه بیشتر به مردمی که انقلاب را با زعامت رهبر فرزانه خلق کردند ایجاد خواهد شد و بر همین اساس ما که متولیان ارائه خدمات به شهروندان تهرانی هستیم می بایست با توکل به خدا دلمان گرم باشد که به مردمی فهیم و انقلابی خدمت می کنیم.
وی اجرای برنامه های” شهر در دست بچه ها، همایش زنان ماندگار، استفاده بهینه از نقاط بی دفاع شهری که پیامد آن حضور شاد و پر نشاط خانواده ها است و همچنین بالاترین ضریب استفاده از جوانان و بانوان مدیر در بین مناطق را از نقاط قوت و کارهای اثربخش منطقه عنوان کرد و افزود: اجرای این طرح های انسان محور که توام با ایجاد آرامش، آسایش و جلب مشارکت شهروندان بوده است جای تشکر دارد.
وی مدیریت خوب را مستلزم پرهیز از شعارزدگی عنوان کرد و افزود: می بایست با ایجاد مدیریت اقتضایی و حرکت توامان سیاستگذاری و عمل سکان مدیریت شهری هدایت شود.
رباطی ضمن اعلام آمادگی امور مناطق برای بررسی وضعیت ادامه بزرگراه یادگار امام (ره) و همچنین ایجاد سوله های بحران و ایستگاه های آتش نشانی بر استفاده بهینه از پتانسیل های موجود، اجرای مطالعات علمی، بارگذاری فعالیت های جدید در محدوده جنوب منطقه و خیابان قزوین، کنترل و نظارت بر وضعیت نگهداشت شهر تاکید کرد.
معاون امور مناطق در خاتمه ضمن ارائه رهنمودها و توصیه های لازم برای رفع مشکلات موجود و خدمات رسانی بهینه به شهروندان، خواستار شروع اقدامات ترویجی و آگاهی رسانی از خود و آمادگی لازم برای استقبال از نوروز شد و اظهار امیدواری کرد با تلاش های منطقه و رویکردهای جدید شاهد خدمتگذاری خوب و شایسته به شهروندان باشیم.

دیدگاه کاربران