عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 15:

کاروان شادی “پيشواز نوروز” به منطقه ۱۵ می آید

کد خبر: 90941
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۷ ق.ظ

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۵، از اجرای کاروان شادی “پيشواز نوروز” در چهار نقطه منطقه همزمان با فرارسیدن چهارشنبه سوری و نوروز خبر داد.

به گزارش ندای مردم، رضا اسماعیلی با بیان مطلب فوق افزود: این کاروان ۶ نفره به  سرپرستی جواد انصافی(عبدلی)  با لباس‌های محلی اقوام مختلف ایران و حاجی فیروز سه شنبه ۲۲ اسفند با نواختن موسیقی‌های سنتی در محلات منطقه حاضر می شوند و با اجرای نمایش های نوروزی به استقبال نوروز خواهند رفت.

وی با اشاره به اینکه این گروه، چهار اجرا برای شهروندان محلات منطقه خواهد داشت، افزود: در راستای نشاط بخشی به جامعه و لزوم فرهنگسازی سنت های”چهارشنبه سوری” و آیین جشن باستانی این کاروان به اجرای تئاتر عمونوروز و برگزاری موسیقی زنده سنتی می پردازد.

اسماعیلی در ادامه به مسیر عبور این کاروان‌ اشاره کرد و یادآور شد: اولین برنامه این گروه ساعت ۹ صبح در مدرسه دخترانه زمزم ناحیه یک برگزار و در ادامه گروه به شیرخوارگاه شبیر می رود تا ساعت خوشی را  برای کودکان این مرکز به ارمغان ببرد.

 به گفته وی،  اجرای نوروزخوانی کاروان شادی”پيشواز نوروز” در محوطه شهرداری منطقه ۱۵ در کنار شهروندان و کارمندان برنامه بعدی خواهد بود و در نهایت این کاروان به بیست متری افسریه می رود تا در بزرگترین بازار جنوبشرق تهران شادی و نشاط را به شهروندان منطقه هدیه کنند.

 

دیدگاه کاربران