عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون سابق شهرداری تهران:

هیچ نشانه ای دال برانجام پروژه بزرگ عمرانی در شهر تهران وجود ندارد/ کاش شهرداری ۵ درصد باقیمانده ترمینال شرق را تکمیل می کرد

کد خبر: 90966
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۹ ب.ظ

ناصر امانی گفت: اگر با دیده انصاف مسائل را ارزیابی کنیم می توان گفت شش ماه اول مدیریت شهری تهران در حال شناخت وبررسی و مطالعه بوده حال این سوال مطرح می شود برنامه شما بعد از شش ماه چیست؟

به گزارش ندای مردم، ناصر امانی معاون سابق توسعه شهری شهرداری تهران در گفتگویی با اشاره به عدم تکمیل پروژه هایی که ۹۵درصد آن توسط دکتر قالیباف انجام شده دردوره جدید اظهار داشت: شش ماه از مدیریت جدید شهر تهران می گذرد در حالی که نه تنها پروژه جدیدی کلید نزده بلکه پروژه های پیشین شهری تهران نیز یا خوابیده یا از دستور کار بنحوی خارج شده اند. هیچ نشانه ای دال برانجام پروژه بزرگ عمرانی در شهر تهران وجود ندارد حتی پروژه هایی همانند ترمینال شرق که ۹۵درصد آن تا شهریور ماه سال جاری به پایان رسیده بود تعطیل شده و ۵درصد باقیمانده آن که باید تا پیش از عید نوروز به پایان می رسید همچنان دست نخورده باقی مانده است.

وی دراین باره افزود: هر چند آقای قالیباف مصمم بود تا این پروژه را افتتاح وبه بهره برداری نهایی برساند اما با ورود مدیریت جدید شهر تهران این موضوع از دسترس ایشان خارج شد, انتظار می رفت شهردار جدید تهران به عنوان هدیه نوروز این ۵ درصد را برای مردم و مسافران تکمیل کند که چنین انتظاری برآورده نشد، همانند خط ۷ و برخی از خطوطی که همچنان به بهانه های سیاسی در حال خاک خوردن است! مسلما همه کارشناسان درباره خطوط متوقف شده مترو بر این باور هستند که تنها دلیل توقف این خطوط انگیزه های غیر فنی بوده, حتی اگر اشکالات و معایبی هم وجود داشته با گذشت بیش از شش ماه آیا نباید برطرف و در اختیار مردم قرار داده می شد؟ بهتر است مدیریت شهری تهران مردم را در جریان عملکرد خود قرار دهند تا مردم ضمن خواندن گزارش کاری شهرداری جدید در مقام مقایسه خود دستاوردها را مورد بررسی قرار دهند!
وی درباره عملکرد قالیباف در شش ماهه اول کاری خود اظهار داشت: شهردار سابق تهران درشش ماه اول مدیریت خود بر پایتخت پروژه تونل رسالت را که بیش از ۱۱ سال متوقف بود به بهره برداری رساند در حالی که تا کنون هیچ نمونه خاصی از مدیریت جدید به ثبت وبهره برداری نرسیده است. به نظر می آید مدیریت شهری جدید می توانست با افتتاح پل روگذر ارتش, پروژه اسفندیار وترمینال شرق قدم رو به جلویی در خدمت گزاری به مردم داشته باشد هر چند بخش عظیمی از پروژه های یاد شده محصول تلاش دوره قبلی است اما جای تاسف دارد که مدیریت شهری در چنین زمینه هایی نیز سرعت عمل ندارد.
معاون سابق شهرداری تهران با تاکید برجلب رضایت مردم در خدمات شهری عنوان کرد: پرواضح است که با تداوم چنین روندی باید منتظر نارضایتی و عدم تعادل در زندگی روزمره و روابط اجتماعی مردم و موضوع حمل ونقل شهری باشیم. اگر دوستان شهرداری وشورای شهر مایلند شهر را انسان محور اداره کنند جا دارد به این موضوع فکر کنند که مهمترین موضوع رضایت مردم است. طبق گزارش خود مدیران شهری در سه محور مشکلات عدیده ای وجود دارد حمل ونقل, ترافیک وآلودگی هوا. اگر با دیده انصاف مسائل را ارزیابی کنیم می توان گفت شش ماه اول مدیریت شهری تهران در حال شناخت وبررسی و مطالعه بوده حال این سوال مطرح می شود برنامه شما بعد از شش ماه چیست؟ آیا طرح ترافیک مصوب شما کمکی به کاهش ترافیک وآلودگی هوا می کند؟ بسیار ی از کارشناسان معتقدند با طرح ترافیک حلقه مرکزی شهر بیش از گذشته شاهد ترافیک وافزایش آلودگی خواهد بود ازاین رو عدم عملکرد مدیریت شهری روی قضاوت مردم و نارضایتی آنهاتاثیر گذار است.

دیدگاه کاربران