عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار منطقه 15 :

آموزش ۱۵ هزار دانش آموز منطقه ۱۵ برای چهارشنبه سوری ایمن

کد خبر: 90970
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۴ ب.ظ

کارگاههای آموزشی چهارشنبه سوری ایمن برای ۱۵ هزار دانش آموز در مدارس منطقه ۱۵برگزار شد.

به گزارش ندای مردم، وحید رضا محمدی شهردار منطقه  با اعلام مطلب فوق افزود: این دوره های آموزشی با همکاری خانه های سلامت و خانه های دوام و ایمنی محلات با هدف آگاه سازی دانش آموزان و ترویج فرهنگ ایمنی در ۵۲ مدرسه پسرانه و دخترانه منطقه برپا شده است.

وی در ادامه با اشاره به برگزای کارگاه های آموزشی ویژه شهروندان در سراهای محله و مساجد منطقه افزود: در این دوره آموزشی موضوعاتی نظیر رعایت نکات ایمنی در خانه تکانی و پیشگیری از مسمومیت با مواد شوینده، آشنایی با مخاطرات چهارشنبه سوری، تغذیه سالم در ایام نوروز، رعایت نکات ایمنی در سفر و …  در آستانه سال نو  ارائه می شود.

به گفته وی، جلسه فصلی اعضای تخصصی مدیریت بحران منطقه با حضور ۳۰ عضو شامل نمایندگان آتش نشانی، ادارات برق، مخابرات، گاز، آب، پلیس راهور، نیروی انتظامی، جمعیت هلال اهمر، معاونین و  شهردارن نواحی در راستای آماده باش کامل  و  پیشگیری از حوادث احتمالی چهارشنبه سوری برگزار شد.

محمدی با اشاره به دیگر برنامه اجرایی چهارشنبه سوری ایمن خاطرنشان کرد: توزیع توصیه نامه ایمنی در اماکن، پخش انیمشین های آموزشی برای کودکان در سراهای محله و توزیع سی دی های آموزشی بین  نمازگران در مساجد با هدف آشنایی شهروندان با مخاطرات مواد محترقه و آتش زا و پیشگیری از حوادث  ازجمله اقدمات انجام شده است.

شهردار منطقه در پایان یادآور شد:  در این راستا  مانور مقابله با حریق در انبار مواد شیمیایی کیمیا در  برزگراه امام رضا(ع) اجرا شد.

دیدگاه کاربران