عضویت در خبرنامه الکترونیک
سرپرست اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور:

۱۰ هزار خوردو کمتر از تاکسی های فرسوده، جایگزین شده است

کد خبر: 90979
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱:۲۶ ب.ظ

سرپرست اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور گفت :تاکنون ۷۱ هزار تاکسی فرسوده از رده خارج شده است که ۶۱ هزار تاکسی جایگزین بوده است و ۱۰ هزار تای آن هم در فرآیند بدون جایگزین بوده است

کبه گزارش ندای مردم ،مرتضی ضامنی روز دوشنبه در نشست سی و سومین مجمع عمومی سالیانه اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور افزود: اگر مشکلاتی که با گمرک داشتیم وجود نداشت تاکنون ۸۰هزار تاکسی فرسوده از رده خارج شده و جایگزین می یافت.

** نرخ سود بانکی در نوسازی تاکسیرانی کاهش یابد
وی با بیان اینکه امیدواریم در سال ۹۷ جشن نوسازی ناوگان تاکسیرانی را برپا کنیم، در عین حال گفت: باید نرخ سود بانکی در مورد نوسازی ناوگان تاکسیرانی کاهش یابد.
وی تاکید کرد: در حال حاضر ۱۳ هزار دستگاه ون ناوگان تاکسیرانی در کشور به مرحله فرسودگی رسیده است که تلاش می‌کنیم ۱۰ هزار دستگاه از این ون ها در سال آینده با تسهیلات ارزان قیمت نوسازی شود.
و ی در خصوص مشکلی دیگری که در بحث تاکسیرانی مطرح است ،گفت: مشکل دیگر بحث انحصاری شرکت خودروساز است که تلاش شده است که سایپا نیز وارد بحث نوسازی ناوگان تاکسیرانی شود و این موضوع از انحصار خارج شود.
ضامنی در بخشی دیگر از سخنانش تاکید کرد: در سال ۹۶ همچنین تلاش شد که با استفاده از ظرفیت کمیته امداد امام خمینی( ره) برای ایجاد شغل جهت مددجویان این نهاد، ۵ هزار دستگاه تاکسی که به مدت سه سال به صورت وام های قرض الحسنه به افراد تحت پوشش کمیته واگذار شود.
وی خاطرنشان کرد: کمیته امداد می تواند با کمک به نوسازی ناوگان تاکسیرانی برای اشتغال افراد تحت پوشش این نهاد در شهرهای مورد نظر استفاده کند.

دیدگاه کاربران